strona główna Nowości rynkowe Elektronicznie regulowane amortyzatory KYB DCC Pro
2023-11-21, ostatnia aktualizacja 2023-11-21 15:05

Elektronicznie regulowane amortyzatory KYB DCC Pro

Fot. KYB

Elektronicznie regulowane amortyzatory KYB DCC Pro (Dynamics Chassis Control Pro) zostały zastosowane przez Grupę Volkswagena na oryginalnym wyposażeniu fabrycznym nowych modeli VW Tiguan i Passat Variant oraz Škoda Superb i Kodiaq. Wprowadzenie tych modeli do sprzedaży zaplanowano na pierwszy kwartał 2024 roku.

System DCC Pro wykorzystuje amortyzatory dwuzaworowe do niezależnej kontroli tłumienia drgań podczas ruchu ściskania i odbicia, wygenerowane przez nadwozie pojazdu i ruch kół w trakcie jazdy.

Specjalnie zaprojektowane zawory w amortyzatorach reagują na zmieniające się warunki i sytuacje na drodze zaledwie w ciągu kilku milisekund. Jednostka sterująca ECU aktywuje odpowiednie zawory elektromagnetyczne zarówno podczas ruchu odbicia, jak i ściskania, aby niezależnie regulować ciśnienie wewnątrz amortyzatora w zależności od warunków drogowych oraz preferencji kierowcy (od komfortowego do sportowego). Charakterystyka tłumienia jest automatycznie regulowana w sposób ciągły, co w połączeniu z pełną niezależnością pomiędzy ruchami odbicia i ściskania poprawia diametralnie komfort i kontrolę nad pojazdem. Zapewnia to bezpieczną i dynamiczną jazdę oraz daje wrażenie, które jest określane „latającym dywanem”.

KYB i Grupa VW współpracują ze sobą od kilku lat, m.in. przy sportowym zawieszeniu Audi RS, i od tego czasu zwiększają udział produktów stosowanych w pojazdach marki VW. To nowe rozwiązanie jest częścią polityki KYB mającej na celu dalsze wzmacnianie partnerstwa z niemieckim producentem samochodów. Skomplikowany proces rozwoju i certyfikacji opracowany przez zespoły KYB i Volkswagen umożliwił wprowadzenie tej technologii, która do tej pory była zarezerwowana jedynie dla pojazdów segmentu premium.

Przedsiębiorstwo produkuje elektronicznie regulowane amortyzatory zarówno w Azji, jak i w Europie, w swoich zakładach produkcyjnych, które odpowiadają najwyższym standardom jakości w kwestii tworzenia zaawansowanych technologicznie amortyzatorów.

Tagi

KYB  amortyzator 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2