strona główna Lakiernictwo Transparentne receptury
2023-11-22, ostatnia aktualizacja 2023-11-22 15:04

Transparentne receptury

Na rynek jest wprowadzana szeroka gama receptur transparentnych dla czujników radarowych

AkzoNobel

Na rynek jest wprowadzana szeroka gama receptur transparentnych dla czujników radarowych

Konstrukcje samochodów osobowych oraz ich wyposażenie podlegają szybkim zmianom – w celu zwiększenia bezpieczeństwa pojazdów wprowadzane są technologie radarowe oraz zaawansowane czujniki. Warsztaty blacharsko-lakiernicze muszą dostosować swoje procesy naprawy i renowacji, aby zachować integralność systemów bezpieczeństwa.

AkzoNobel wprowadza na rynek szeroką gamę zatwierdzonych przez producentów OEM receptur transparentnych dla czujników radarowych. Warsztaty dokonujące napraw pojazdów wyposażonych w najnowsze zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) mają teraz do dyspozycji ponad 200 zatwierdzonych przez producentów OEM receptur firmy AkzoNobel, opracowanych pod kątem wymagań poszczególnych producentów OEM. Receptury te są udostępniane sieciom warsztatów samochodowych na całym świecie za pośrednictwem najnowocześniejszej aplikacji MIXITTM firmy AkzoNobel do wyszukiwania kolorów w chmurze.

W tym celu producenci OEM opracowali wytyczne dotyczące naprawy radarów i czujników, obejmujące informacje oraz opisy procesów napraw renowacyjnych i powypadkowych. We współpracy z producentami OEM firma AkzoNobel opracowała i przetestowała receptury kolorów dostosowane do precyzyjnych specyfikacji i wytycznych dotyczących aplikacji określonych przez poszczególnych producentów.

Obecnie ponad 60% receptur kolorów w branży motoryzacyjnej zawiera tonery metaliczne, które mogą osłabiać sygnały radarowe. Wyzwaniem dla producentów powłok jest opracowanie takich receptur, by tych sygnałów nie zakłócały. Kolory solidowe, perłowe i metaliczne na różne sposoby wpływają na transmisję sygnałów, podobnie jak grubość powłoki i liczba nałożonych warstw. Słabsze sygnały radarowe mogą narażać samochód na niebezpieczeństwo i nie wykrywać potencjalnego zagrożenia w jego otoczeniu.

George Sneddon, kierownik ds. technicznych programu OEM AkzoNobel, mówi, że współpraca z producentami OEM przyniesie długofalowe korzyści warsztatom:
Sygnały radarowe mogą być tłumione przez różne składniki czy też warstwy powłoki lakierniczej lub, w najgorszym przypadku, całkowicie odbijane przez warstwę metaliczną – wyjaśnia – dlatego wybór odpowiedniej receptury koloru i ścisłe przestrzeganie procedur naprawy wskazanych przez producentów OEM ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa kierowców. W związku z tym ściśle współpracujemy z producentami OEM, aby zaoferować warsztatom blacharsko-lakierniczym naszą wiedzę, doświadczenie i gamę produktów, które zaspokoją ich aktualne potrzeby i pomogą spełnić wymagania dotyczące pojazdów w przyszłości.

Pełna gama receptur transparentnych dla czujników radarowych marek Sikkens i Lesonal jest dostępna na platformie MIXITTM. Zapewnia ona lakiernikom natychmiastowy dostęp do receptur kolorów potrzebnych do wykonania napraw karoserii w sposób zapewniający bezpieczeństwo pojazdu i kierowcy. Codziennie są opracowywane i testowane nowe receptury, a ich szczegóły i specyfikacje są aktualizowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy MIXIT.

W chwili wprowadzenia produktu na rynek firma AkzoNobel udostępnia również kompleksowy pakiet szkoleń online obejmujący moduły e-learningowe w wielu językach. Zawierają one ogólne informacje na temat technologii radarowej i czujników oraz wskazówki, które pomogą warsztatom w procesie naprawy.

Tagi

AkzoNobel 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2