strona główna Biznes Akumulatory - zasady magazynowania
2023-11-30, ostatnia aktualizacja 2023-11-30 11:49

Akumulatory - zasady magazynowania

Po naładowaniu akumulatora warto odnotować datę tej czynności

Fot. GS Yuasa/Inter Cars

Po naładowaniu akumulatora warto odnotować datę tej czynności

Kiedy klient odkrywa, że jego akumulator samochodowy rozładował się przy pierwszych ujemnych temperaturach, potrzebuje go jak najszybciej wymienić. Warsztat samochodowy zgłasza to swojemu dostawcy części, który powinien niezwłocznie dostarczyć żądany model. Niestety, akumulatorów nie da się przechowywać w nieskończoność, więc trzymanie pełnych magazynów nie wchodzi w grę.

Gdy późną jesienią robi się zimno, akumulatory nagle zawodzą i zapotrzebowanie na nowe gwałtownie rośnie. Aby zaspokoić ten popyt, hurtownicy potrzebują doskonale zaopatrzonych magazynów. Ale jak zadbać, aby w magazynie była wystarczającą liczba odpowiednich akumulatorów (jednak nie za dużo), i jak utrzymać idealny stan naładowania? Producent akumulatorów GS Yuasa przekazuje cenne wskazówki.

Odpowiedni magazyn

  • Tak jak w przypadku każdego rodzaju łatwo psujących się towarów, tak i tutaj obowiązuje zasada FIFO (First In, First Out). Nowe akumulatory trafiają na tył magazynu, a te, które były przechowywane najdłużej – na przód.
  • Pomieszczenie magazynowe musi być suche i dobrze wentylowane, nie za ciepłe i nie za zimne. Odpowiednia temperatura przechowywania akumulatorów wynosi pomiędzy 15°C a 20°C.
  • Akumulatory muszą być przechowywane w pozycji pionowej, aby nie dopuścić do wycieków. W tym celu należy je przechowywać na odpowiednich, czystych półkach, chroniących je również przed uszkodzeniami zewnętrznymi.

Dbałość o przechowywane towary

  • Stan naładowania akumulatorów należy sprawdzać za pomocą standardowego woltomierza cyfrowego co trzy miesiące w przypadku modeli AGM i co miesiąc w przypadku akumulatorów konwencjonalnych. Aby ograniczyć tę niezbędną dodatkową pracę do minimum, zwykle wystarczy przeprowadzić losowy test na kilku akumulatorach z każdej partii.
  • Tylko w pełni naładowane akumulatory zapewniają optymalną wydajność i zadowolenie klientów. Jeśli podczas kontroli urządzenie pomiarowe wykazuje niskie wartości napięcia (≤12,5 V), akumulatory trzeba doładować. Należy używać wyłącznie odpowiednich ładowarek. Niewłaściwa ładowarka może uszkodzić akumulator, który następnie zostanie zwrócony wraz ze zgłoszeniem reklamacyjnym.
  • Po naładowaniu należy odnotować datę ładowania na etykiecie akumulatora.

Producent akumulatorów GS Yuasa przekazuje cenne wskazówki

Organizacja

  • Optymalnie zarządzany magazyn wymaga precyzyjnego planowania, w tym kompletnej dokumentacji.
  • Prognozowanie jest skuteczną metodą zwiększania zapasów przed wzrostem popytu. Pomaga to uniknąć ewentualnych ograniczeń w dostawach. Analiza poprzednich wyników sprzedaży pomaga w obliczeniach. Okres między świętami jest do tego najlepszy. Na przykład okres między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem to idealny czas na rozpoczęcie planowania sezonu na akumulatory motocyklowe i rekreacyjne.
  • W trakcie szczytów sezonowych wahań pielęgnowanie kontaktu z klientem jest bardzo często zapomniane. Dlatego warto wysłać pod koniec roku podziękowania za współpracę i sprawdzić, czy baza klientów w warsztatach jest nadal aktualna lub czy nie zmieniło się portfolio pojazdów, w których się one specjalizują.

Opracowanie na podstawie materiałów firmy Inter CarsWasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2