strona główna Aktualności Toyota wykorzystuje AI do poprawy bezpieczeństwa na drogach
2023-12-22, ostatnia aktualizacja 2023-12-22 10:41

Toyota wykorzystuje AI do poprawy bezpieczeństwa na drogach

Toyota

Z pomocą sztucznej inteligencji (AI) Toyota rozwija systemy jazdy autonomicznej, dążąc do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i ograniczenia liczby ofiar wypadków drogowych. Opracowana przez inżynierów z Toyota Research Institute koncepcja Driving Sensei wspiera kierowcę podczas codziennych podróży i poprawia jego umiejętności za kierownicą, sprawiając, że jazda jest przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

- Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem Toyoty. Nasze podejście skoncentrowane na człowieku pokazuje lepsze i bezpieczniejsze sposoby współpracy ludzi ze sztuczną inteligencją. Zwiększamy możliwości, opracowując modele, które przewidują zachowanie kierowcy i poprawiają jego umiejętności – powiedział Gill Pratt, dyrektor generalny Toyota Research Institute (TRI).

Zespół Human Interactive Driving (HID) w Toyota Reasch Institute prowadzi prace nad systemami autonomicznej jazdy, które koncentrują się na bezpieczeństwie czynnym. Zaprezentowana przez inżynierów z TRI koncepcja Driving Sensei angażuje kierowcę do współpracy ze sztuczną inteligencją i za pomocą uczenia maszynowego poprawia jego umiejętności.

Przy wykorzystaniu danych zebranych w trakcie uczenia maszynowego, inżynierowie z zespołu Human Interactive Driving (HID) analizują ludzkie zachowanie i tworzą modele wspierające kierowcę w najbardziej naturalny sposób, jednocześnie wskazując zagrożenia na drodze. Sztuczna inteligencja zwraca kierowcy uwagę na przeszkody, pozostałych uczestników drogi, a nawet na trudne warunki drogowe. Rozwój sztucznej inteligencji jest solidnym fundamentem do wdrożenia w przyszłości systemów autonomicznej jazdy.

 

Tagi

Toyota 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2