strona główna Nowości rynkowe Denso wprowadza system Everycool dla sektora pojazdów ciężkich
2024-01-05, ostatnia aktualizacja 2024-01-05 14:35

Denso wprowadza system Everycool dla sektora pojazdów ciężkich

System Everycool to układ chłodzenia, którego można używać, gdy silnik pojazdu ciężarowego nie pracuje

Denso

System Everycool to układ chłodzenia, którego można używać, gdy silnik pojazdu ciężarowego nie pracuje

Denso opracowało Everycool – zaawansowany system chłodzenia kabiny, który zapewnia komfort kierowcy i efektywność energetyczną, zmniejszając wpływ pojazdu na środowisko, gdy silnik nie pracuje. Dostępny w sprzedaży od grudnia ubiegłego1) roku za pośrednictwem Denso Solution Corporation w Japonii, nowo opracowany system Everycool to układ chłodzenia, którego można używać, gdy silnik pojazdu ciężarowego nie pracuje. Everycool osiąga dwa cele: poprawę warunków pracy kierowców w gorącym sezonie letnim i zmniejszenie wpływu pojazdów na środowisko poprzez mniejsze zużycie paliwa.

Do opracowania systemu Everycool Denso wykorzystało swoją wiedzę w zakresie technologii klimatyzacji. Działanie układu jest proste – intensywnie schłodzone powietrze jest kierowane w stronę kierowcy, zwiększając jego komfort. Ponieważ system można zasilać za pomocą standardowego akumulatora pojazdu, w porównaniu ze zwykłymi układami chłodzenia całej kabiny, „Everycool” zmniejsza zużycie energii o około 57%2), zapewniając w ten sposób większą efektywność energetyczną.

W przeciwieństwie do zwykłych systemów chłodzenia, które posiadają oddzielne wentylatory wewnętrzne i zewnętrzne do wymiany ciepła, Everycool posiada jeden zintegrowany wentylator, który realizuje cały proces wymiany ciepła. Dodatkowo system jest wyposażony w małą, elektryczną sprężarkę opracowaną specjalnie przy użyciu technologii pokładowej. Te dwie innowacje pozwoliły zmniejszyć rozmiar2) o około 30% i masę2) o około 63% w porównaniu ze zwykłym układem chłodzenia. Ta kompaktowa konstrukcja przekłada się również na więcej przestrzeni w kabinie kierowcy, jednocześnie poprawiając jakość jego przerw na odpoczynek, tym samym wspierając bezpieczną i wydajną eksploatację pojazdu oraz efektywność dostaw.

Małe rozmiary systemu Everycool w porównaniu ze standardowym układem chłodzenia pozwalają na jego instalację bez ograniczania widoczności przez tylną szybę, dzięki czemu nadaje się on do różnych rodzajów pojazdów – nie tylko dużych i średnich ciężarówek, ale także – na przykład – ciągników. Ponadto można go zamontować zarówno w nowych, jak i starszych pojazdach.

Więcej informacji o nowościach oraz częściach Denso dostępnych na rynku wtórnym można znależć na stronie www.denso-am.eu/pl, w katalogu TecDoc lub u przedstawiciela Denso.


1) Począwszy od grudnia 2023 r. „Everycool” jest dostępny w sprzedaży dla niektórych dużych ciężarówek. Sprzedaż do pozostałych modeli pojazdów planowana jest od 2024 roku.

2) Wartość średnia wyliczona z dostępnych obecnie na rynku klimatyzatorów stacjonarnych (wg badań Denso).

 Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2