strona główna Nowości rynkowe Płyn hydrauliczny SustainaLub do amortyzatorów
2024-01-12, ostatnia aktualizacja 2024-01-12 08:54

Płyn hydrauliczny SustainaLub do amortyzatorów

SustainaLub przetestowano w rekreacyjnym pojeździe terenowym z silnikiem wodorowym

Fot. KYB

SustainaLub przetestowano w rekreacyjnym pojeździe terenowym z silnikiem wodorowym

Firma KYB zaprezentowała innowacyjny, przyjazny dla środowiska płyn hydrauliczny o nazwie SustainaLub. Nowo opracowany produkt ma być przyjaznym dla środowiska płynem hydraulicznym do amortyzatorów, który eliminuje ryzyko związane z zanieczyszczeniami wynikającymi z użycia bazy olejowej pochodzącej z ropy naftowej. SustainaLub to produkt zrównoważony, neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Pełne wdrożenie do produkcji planowane jest na rok 2026.

Płyn ten nie tylko poprawia zwrotność i stabilność pojazdu poprzez zastosowanie do różnych zaworów o zmiennej sile tłumienia, ale także daje lepsze odczucia z jazdy poprzez zastosowanie technologii kontroli tarcia, na przykład amortyzatorów KYB Prosmooth. Dzięki Prosmooth wewnętrzne tarcie amortyzatora jest kontrolowane poprzez zastosowanie nowo opracowanych materiałów na części ślizgowe oraz technologię regulacji zmiennych dodatków do płynu hydraulicznego.

Ten nowy produkt przyczynia się do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla poprzez przejście z oleju bazowego pochodzącego z ropy naftowej na olej bazowy pochodzenia naturalnego. Pochłania CO2 z atmosfery podczas uprawy roślin wykorzystywanych do produkcji surowców olejowych, redukując także emisję CO2 podczas transportu. Ulega biodegradacji do 60% lub więcej, zgodnie ze standardem certyfikacji Eco Mark (OECD301). Olej bazowy i formuła dodatków nadają się do recyklingu, co w dłuższej perspektywie zmniejsza problemy środowiskowe.

Wszystkie nowe produkty KYB przechodzą ocenę niezawodności w Centrum Badań i Rozwoju KYB w Japonii. Dokładna weryfikacja wydajności i jakości obejmuje zarówno testy laboratoryjne, jak i rzeczywiste testy pojazdów na najnowocześniejszym torze testowym. Zespół KYB biorący udział w Rajdowych Mistrzostwach Japonii w klasie JN-2 wprowadził SustainaLub do swoich pojazdów począwszy od 6. rundy. Przeanalizowano i zweryfikowano osiągi i trwałość w trudnych warunkach wyścigowych. Ponadto SustainaLub został przetestowany w pojeździe wykorzystanym w programie obsługi klienta dotyczącym koncepcji Lexus Rov (rekreacyjny pojazd terenowy wyposażony w silnik wodorowy).

Zastąpienie oleju na bazie ropy naftowej w amortyzatorach KYB nowym płynem hydraulicznym pozwoli zaoszczędzić do 15,6 miliona litrów oleju rocznie.

KYB planuje docelowo zastosować tę technologię we wszystkich produktach hydraulicznych zaangażowanych w realizację projektu społeczeństwa opartego na zrównoważonej mobilności.

Tagi

KYB  amortyzator 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2