strona główna Aktualności Stefano Gava nowym CEO UFI Filters Group
2024-01-24, ostatnia aktualizacja 2024-01-24 12:36

Stefano Gava nowym CEO UFI Filters Group

Fot. UFI

Rada Dyrektorów UFI Filters, międzynarodowej grupy specjalizującej się w filtracji, zarządzaniu termicznym i w technologiach do rozwoju mobilności opartej na wodorze, wybrała Stefano Gavę na nowego Chief Executive Officer (CEO).

Stefano Gava, były COO (Chief Operating Officer) w regionie EMEA, ma 43 lata i pochodzi z Vittorio Veneto. Jest absolwentem wydziału ekonomii i finansów na Uniwersytecie w Udine, a do UFI Filters dołączył w 2015 r. jako Group Chief Financial Officer w Szanghaju w Chinach. Posiada również wieloletnie międzynarodowe doświadczenie finansowe w sektorze architektury, inżynierii i budownictwa w Chinach i Azji Południowo-Wschodniej.

W 2020 r. objął stanowisko Group Chief Operating Officer w oddziale amerykańskim UFI, mieszczącym się w Detroit, a w 2022 r. dostał funkcję COO w regionie EMEA, w głównej siedzibie Grupy we Włoszech. W czerwcu ubiegłego roku zdobył prestiżowy tytuł Wschodzącej Gwiazdy 2023, przyznawany przez magazyn Automotive News Europe.

Stefano Gava przejmuje stanowisko po Rinaldo Facchinim, który był CEO UFI Filters Group przez ostatnie 10 lat i pełnił ważne funkcje kierownicze w administracji i finansach Grupy od 1986 r.

Stefano Gava, nowy CEO UFI Filters Group, komentuje: – Jestem zaszczycony nominacją i możliwością przejęcia prowadzenia firmy, żeby stawić czoła wyzwaniom związanym z trwającą obecnie transformacją technologiczną. Uważam za kluczowe dalsze inwestowanie w innowacje technologiczne, które będą wspierać przyszły rozwój firmy, a jednocześnie integrować nowe modele zrównoważonego rozwoju promowane przez naszych klientów.

Tagi

Filtr  TecDoc  UFI  Sofima 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2