strona główna Motoryzacja dziś Valeo Service dla bardziej zrównoważonego rynku części zamiennych
2024-02-15, ostatnia aktualizacja 2024-02-15 15:32

Valeo Service dla bardziej zrównoważonego rynku części zamiennych

Valeo Service - I Care 4 the Planet

Valeo

Valeo Service - I Care 4 the Planet

W obliczu wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi i spadkiem siły nabywczej kierowców Valeo Service wprowadziło w życie wieloaspektowe podejście, zatytułowane I Care 4 the Planet.

Inicjatywa I Care 4 the Planet obejmuje trzy obszary działalności: ofertę produktów z większą liczbą i różnorodnością regenerowanych części samochodowych, bardziej przyjazne dla środowiska opakowania i logistykę zaprojektowaną w celu ograniczenia odległości dostaw.

Regeneracja
Ważnym czynnikiem zmniejszenia wpływu rynku wtórnego na środowisko jest stworzenie bardziej zrównoważonego portfolio produktów. Produkt regenerowany wykorzystuje średnio 80% materiału, a zgodnie z analizą cyklu życia redukuje średnio o 50-80% ślad węglowy w porównaniu z nowym produktem.

Valeo Service zwiększa swoje wysiłki w sektorze regeneracji, by osiągnąć neutralność węglową do 2050 roku. Od listopada 2022 roku europejskie portfolio Valeo Service liczyło 8 186 referencji, a obecnie wprowadza 500 kolejnych. Na rynek trafiają nowe i bardziej zaawansowane rodziny produktów, takie jak: e-kompresory, e-napędy i przekładnie hydrokinetyczne. Będą one uzupełniać tradycyjne kategorie produktów, takie jak: sprzęgła, rozruszniki i alternatory, oraz kompresory.

Rozpowszechnianie informacji
Oczywiście, samo wprowadzenie nowych referencji nie wystarczy. We współpracy z Nexus Academy Valeo Service w 2022 roku wykorzystało szkolenia online, aby przeszkolić ponad 200 trenerów Nexus. Sesje te obejmowały tematy związane z elektryfikacją (technologie łagodnej hybrydy i poziom „podstawowy” pełnej elektryfikacji), produkty związane z pojazdami elektrycznymi (takie jak: podwójne sprzęgła suche, podwójne sprzęgła mokre i przekładnie hydrokinetyczne) oraz regenerację. Co więcej, Valeo Service sprawiło, że znalezienie alternatywnego regenerowanego produktu dla każdego zestawu sprzęgła do samochodów ciężarowych jest bardzo proste dzięki cyfrowemu narzędziu o nazwie Truck Clutch kit finder. Frost & Sullivan przyznał temu rozwiązaniu tytuł European New Product Innovation 2022.

Opakowania przyszłości
Kolejnym obszarem, na którym skupia się I Care 4 the Planet, jest eliminacja tworzyw sztucznych i zmniejszenie zużycia tuszu w opakowaniach. Wysiłki te idą w parze z rosnącym wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu, wykorzystaniem materiałów biodegradowalnych i oczywiście zmniejszeniem liczby używanych opakowań.

Logistyka
W inicjatywie I Care 4 the Planet kluczowa jest logistyka. Odgrywa ona ważną rolę w zapewnianiu, że towary i usługi docierają do klientów w sposób terminowy i opłacalny.

Nowoczesny system logistyki musi również uwzględniać środowisko. Valeo Service zwraca szczególną uwagę na to, aby produkcja odbywała się możliwie blisko rynków dystrybucji. Ponadto firma planuje redukcję emisji dwutlenku węgla poprzez rozwijanie bezpośrednich dostaw do klientów, co pozwoli uniknąć dodatkowych przystanków w trasie. Działania te uzupełniane są wsparciem dla stowarzyszenia Reforest Action: Valeo Service sadzi drzewo za każdą tonę bezpośredniej dostawy.

Tagi

Valeo Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2