strona główna Nowości rynkowe 3-drożny amortyzator Bilstein EVO RT do Mercedes-AMG GT2
2024-02-14, ostatnia aktualizacja 2024-02-14 15:24

3-drożny amortyzator Bilstein EVO RT do Mercedes-AMG GT2

Fot. Sebastian Kubatz, Bilstein Group

Wdrażając przepisy GT2 w 2020 roku, organizacja sportów motorowych SRO (Stéphane Ratel Organisation) stworzyła nową klasę GT przeznaczoną dla ambitnych kierowców, którzy chcą perfekcyjnie dostroić swój pojazd. W nowym Mercedesie-AMG GT2, opracowanym zgodnie z technicznymi przepisami GT2, pojawiły się 3-drożne amortyzatory wyścigowe Bilstein EVO RT. Zapewniają one maksymalną wydajność i pozwalają na indywidualne ustawienie charakterystyki pracy.

GT2 o mocy 707 KM jest najmocniejszym homologowanym samochodem wyścigowym w historii programu Mercedes-AMG Customer Racing. Zarówno moc silnika, jak i prędkość maksymalna nowego samochodu wyścigowego przekraczają poziom GT3. Z tego powodu zawieszenie w Mercedes-AMG GT2 musi być szczególnie dopracowane – tak, jak to ma miejsce w przypadku nowych, 3-drożnych amortyzatorów wyścigowych Bilstein EVO RT, które nie tylko imponują wydajnością i trwałością, ale także zostały opracowane specjalnie z myślą o wyścigach, także tych wytrzymałościowych.

Zespoły wyścigowe mogą zmieniać ustawienia w bardzo szerokim zakresie. Bilstein EVO RT zaprojektowany jako 3-drożny amortyzator do sportów motorowych jest regulowany w zakresie odbicia zarówno przy niskich prędkościach tłoczyska (od 0 do około 125 mm/s), jak i dużych (powyżej 125 mm/s). Dzięki temu 3-drożny amortyzator wyścigowy Bilstein EVO RT zapewnia optymalne właściwości jezdne na wszystkich trasach.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2