strona główna Lakiernictwo Automatyczny mieszalnik lakierów ColorMatchic
2024-03-06, ostatnia aktualizacja 2024-03-06 12:04

Automatyczny mieszalnik lakierów ColorMatchic

AkzoNobel

AkzoNobel wprowadził na rynek ColorMatchic – w pełni automatyczny mieszalnik lakierów, który pozwala osiągnąć precyzyjną dokładność dozowania pigmentów, poprawić wydajność procesu i wspomóc zrównoważony rozwój biznesu refinish.

Przetestowana i sprawdzona u wybranych klientów w Europie innowacyjna technologia ColorMatchic jest przeznaczona do użytku z liniami lakierniczymi marek Sikkens i Lesonal. ColorMatchic jest w pełni zintegrowany z chmurowym oprogramowaniem kolorystycznym MIXIT Cloud, wspierającym cyfrowy dobór kolorów z użyciem spektrofotometru Automatchic.

Rozwiązanie od AkzoNobel eliminuje błędy podczas przygotowania koloru, oszczędza czas i, dozując tonery z najwyższą dokładnością, wspiera zrównoważony rozwój serwisu. Automatyzacja procesu daje szansę pracownikowi na wykonywanie w tym czasie innych operacji, które zwiększą przychód z działalności blacharsko-lakierniczej. Wyjątkowe cechy ColorMatchic pozwalają na przygotowywanie mniejszych objętości mieszanin kolorystycznych, co redukuje koszty oraz straty materiałów lakierniczych i jednocześnie skutkuje wydajniejszym i efektywniejszym procesem naprawy.

Wysoka dokładność dozowania połączona z łatwością obsługi zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów oraz wysoką ich powtarzalność, przez co pracownik nie ma obaw, przygotowując mniejszą objętość lakieru bazowego.

Klienci AkzoNobel otrzymują do dyspozycji kompleksowy, a zarazem przyjazny proces, w którym lakiernik, za pomocą spektrofotometru AkzoNobel Automatchic, dokonuje pomiaru koloru, następnie pomiar jest synchronizowany z opartą na chmurze aplikacją MIXIT Cloud, oprogramowanie znajduje w cyfrowej bibliotece kolorów najlepiej pasującą formułę, a lakiernikowi pozostaje potwierdzenie wyboru i wciśnięcie przycisku „wymieszaj”. Na tym kończy się zaangażowanie człowieka, reszta procesu realizowana jest automatycznie przez ColorMatchic. Efektem jest mieszanina gotowa do natrysku, przygotowana w czasie, kiedy pracownik może pracować przy innych zleceniach, co przekłada się na zwiększanie rentowności warsztatu oraz budowanie bardziej zrównoważonego biznesu.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2