strona główna Aktualności Program grantowy Drogowskaz
2024-03-11, ostatnia aktualizacja 2024-03-11 14:49

Program grantowy Drogowskaz

Inter Cars

Fundacja Inter Cars uruchamia nabór do drugiej edycji ogólnopolskiego programu grantowego Drogowskaz, której celem jest edukacja dzieci i młodzieży, w szczególności promowanie odpowiedzialnego zachowania na drodze oraz tworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej. Łączna pula grantów w drugiej edycji programu wynosi aż 1 400 000 złotych!

Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń oraz instytucji kultury i publicznych, np. przedszkoli, szkół, bibliotek, ośrodków pomocy społecznej czy urzędów gmin. W ramach drugiej edycji programu Drogowskaz, Fundacja planuje przekazanie lokalnym organizacjom grantów w trzech kategoriach: trzydzieści małych grantów do 20 tys. zł, dziesięć średnich grantów w wysokości do 50 tys. zł i trzy duże granty w wysokości do 100 tysięcy złotych.

Aby wziąć udział w akcji, należy wypełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej dostępnej pod adresem https://fundacja.intercars.eu/drogowskaz/, opisać problem, z którym mierzy się lokalna społeczność z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowskaz oraz zaproponować projekt, który pomoże skutecznie go rozwiązać. Termin nadsyłania wniosków upływa 24 marca br. Projekt musi zostać zrealizowany do 31 grudnia 2024 roku.

W 2024 roku premiowane będą projekty edukacyjne, których celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Fundacja dofinansuje projekty dotyczące np. wzrostu świadomości o tym, jak odpowiedzialnie zachowywać się na drodze, poprawy infrastruktury drogowej oraz działań profilaktycznych i informacyjnych. Szczególną uwagą w tegorocznej edycji otoczeni zostaną najmłodsi uczestnicy ruchu – dzieci i młodzież.

Wszystkie zgłoszone projekty zostaną ocenione przez komisję, której skład będzie reprezentował zespół ekspertów zewnętrznych specjalizujących się w tematach z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przedstawicieli organizacji Inter Cars. Rozstrzygnięcie konkursu grantowego zostanie opublikowane w terminie zgodnym z harmonogramem programu dostępnym na stronie internetowej fundacja.intercars.eu/drogowskaz. Koordynatorką programu grantowego Drogowskaz jest Anna Słoboda, tel. +48 516 444 555, e-mail: [email protected].

Tagi

Inter Cars 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2