strona główna Aktualności Niterra przedłuża współpracę ze Scuderia Ferrari
2024-03-27, ostatnia aktualizacja 2024-03-27 13:33

Niterra przedłuża współpracę ze Scuderia Ferrari

Niterra

Jako wieloletni oficjalny dostawca Scuderia Ferrari, zespołu wyścigowego Formuły 1, firma Niterra, specjalizująca się w zapłonie i elektronice samochodowej, przedłużyła współpracę z marką, która znana jest z ikonicznego logo przedstawiającego czarnego rumaka.

Przez niemal trzy dekady Niterra dostarczała iskrę dla legendarnych czerwonych bolidów wyścigowych, przyczyniając się do zdobycia przez zespół sześciu tytułów mistrza kierowców i ośmiu tytułów konstruktorów. Jako dostawca najwyższej klasy rozwiązań, firma jest znana z zaangażowania w sporty motorowe i ich rozwój. Kontynuacja ścisłej współpracy Niterry z najstarszym i odnoszącym największe sukcesy zespołem Formuły 1 będzie miała na celu m.in. dostarczanie dostosowanych do indywidualnych potrzeb technologii zapłonowych oraz najnowszych osiągnięć w dziedzinie specjalistycznej wiedzy.

W połowie lutego 2024 roku Ferrari zaprezentowało SF-24 – auto, które weźmie udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata Formuły 1. Samochód prowadzony będzie przez Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza, w szóstym dla Leclerca i czwartym dla Sinza sezonie z zespołem Scuderia Ferrari.

Mistrzostwa Świata Formuły 1 w sezonie 2024 roku rozpoczęły się 29 lutego w Sakhir w Bahrajnie i zakończą się 8 grudnia, po 24 etapach, w Yas Marina w Abu Zabi. Zespół Niterra jest dumny z faktu, że może być częścią kolejnego ekscytującego rozdziału dla zespołu Scuderia.

Tagi

NGK  Niterra 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2