strona główna Aktualności Druga edycja Wielkiej Wyprawy Maluchów Dla Dzieci 2024
2024-06-18, ostatnia aktualizacja 2024-06-18 13:39

Druga edycja Wielkiej Wyprawy Maluchów Dla Dzieci 2024

fot. Tomasz Wilczkiewicz, Inter Cars

5 czerwca w warszawskim Centrum Olimpijskim odbył się uroczysty event inaugurujący Wielką Wyprawę Maluchów dla Dzieci 2024! Na konferencji prasowej, na której obecne były legendy polskiego motorsportu i znani influencerzy, zaprezentowano szczegóły tegorocznej Wyprawy.

Wielka Wyprawa Maluchów Dla Dzieci to wyjątkowy projekt, którego głównym celem jest zbieranie funduszy na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Inicjatywa ta łączy aspekt charytatywny z edukacyjnym, promując bezpieczeństwo na drogach oraz świadomość wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Impreza rusza 5 lipca, pod patronatem strategicznym Q Service Castrol – sieci profesjonalnych serwisów samochodowych. Jednym z beneficjentów wyprawy jest Fundacja Inter Cars, która rozdysponuje zebrane środki na realizację programu grantowego Drogowskaz, w którym wspiera liczne organizacje pozarządowe w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach.

W zeszłym roku celem pierwszej w historii wyprawy fiatami 126p było zebranie miliona złotych, który miał zostać przekazany na działania edukacyjne, prewencyjne oraz pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Zrealizowano go podczas wyprawy do Monte Carlo, na miejsce słynnego Grand Prix Monako Formuły 1. W tym roku cel jest bardziej ambitny – zebranie miliona euro!

Wsparcie finansowe w ramach Wielkiej Wyprawy Maluchów pomogło w realizacji jednego z flagowych projektów Fundacji Inter Cars, programu „Drogowskaz”, którego celem jest edukacja w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) dzieci i młodzieży, w szczególności promowanie odpowiedzialnego zachowania na drodze oraz tworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej.

- Misją Fundacji Inter Cars jest stworzenie dostępnej, bezpiecznej i odpowiedzialnej mobilności dla ludzi i dla klimatu. Dlatego jednym z obszarów działalności jest w naszym przypadku BRD (bezpieczeństwo ruchu drogowego). W ubiegłym roku uruchomiliśmy ogólnopolski program grantowy „Drogowskaz” skierowany do organizacji pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń, jednostek samorządu terytorialnego, szkół, przedszkoli i do wszystkich organizacji, które chciałyby poprawić stan bezpieczeństwa na polskich drogach. (…) Dofinansowaliśmy 12 wspaniałych, kreatywnych i innowacyjnych projektów w temacie BRD. W tym roku, dzięki wsparciu Wielkiej Wyprawy Maluchów, dofinansowanie naszej fundacji podwoiliśmy (…) Otrzymaliśmy ponad 400 wniosków, co pokazuje, że zapotrzebowanie lokalnych społeczności jest naprawdę ogromne. Wsparliśmy 44 projekty, które właśnie rozpoczęły realizację. Bardzo się z tego cieszymy? – mówiła Katarzyna Oleksowicz, członek zarządu Fundacji Inter Cars.

Oprócz Rafała Sonika, w jednym z 80 „maluchów”, które udadzą się aż do mety we włoskim Monte Cassino, będzie m. in. Bartosz Ostałowski, ambasador Inter Cars i jedyny w gronie jadących drifter. Już w zeszłym roku przygotowano dla niego specjalny model Fiata 126p, do którego zaimplementowano automatyczną skrzynię biegów oraz system wspomagania kierownicy, stąd nowa nazwa pojazdu –  Smartluch.

- Jesteśmy dumni, że możemy jako partner strategiczny wspierać tę akcję. (…) My, jako profesjonalna sieć serwisów samochodowych, najwięcej do powiedzenia mamy w prewencji. Dzisiaj wspieramy Wielką Wyprawę Maluchów dla Dzieci, ale na co dzień pracujemy nad tym, aby każdy samochód był profesjonalnie serwisowany, wyposażony w dobre części – powiedział na konferencji prasowej Mieszko Cybulski, Cluster Manager of the Polish Market w Inter Cars S.A., reprezentujący Q Service Castrol jako partnera strategicznego wyprawy.

Poza Bartoszem Ostałowskim na Monte Cassino pojadą m.in.:

  • 98-letni Longin Bielak – weteran rajdów oraz torów wyścigowych, który w Formule 3 stawał na podium u boku późniejszych mistrzów świata F1, Jackiego Stewarta oraz Jochena Rindta;
  • 94-letni Sobiesław Zasada – legenda polskich rajdów;
  • Kajetan Kajetanowicz – wielokrotny rajdowy mistrz Polski, Europy i wicemistrz świata WRC-2 i WRC-3;
  • Maciej Wisławski – dawny pilot rajdowego mistrza Europy Krzysztofa Hołowczyca;
  • Remigiusz „reZigiusz” Wierzgoń – twórca internetowy;
  • Stanisław Karpiel-Bułecka – artysta i piosenkarz.

Wielką atrakcją eventu odbywającego się w warszawskim Centrum Olimpijskim było miasteczko BRD (bezpieczeństwa ruchu drogowego) i strefa edukacji. Za sprawą Fundacji Inter Cars, która przygotowała to przedsięwzięcie, uczniowie klas pierwszych ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 13 w Warszawie mogli skorzystać ze strefy zabaw, w której dowiedzieli się o zasadach bezpieczeństwa i ważnym znaczeniu odblasków. Dzieci mogły również skorzystać z symulatora dachowania i doświadczyć jak ważne są pasy bezpieczeństwa.

Najmłodsi goście mogli również porozmawiać z ambasadorami i uczestnikami wyprawy, wykonać z nimi zdjęcia, a nawet własnoręcznie wodoodpornymi flamastrami pomalować jeden z modeli Fiata, który już 5 lipca wystartuje do Włoch spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wyprawa liczyć będzie 80 załóg i w sumie 110 pojazdów (wliczając zaplecze techniczne). 5 lipca wystartuje ze stolicy Polski i przejedzie trasą do Zatoru i Zakopanego, następnie przez Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, aby w ostatnim etapie dopłynąć promem do Włoch i dotrzeć na metę w Monte Cassino. 80 fiatów ma mocną symbolikę, ponieważ w tym roku obchodzimy 80. rocznicę zwycięstwa w bitwie o Monte Cassino podczas II wojny światowej.Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2