Firmy Bosch oraz Arrow Electronics zawarły umowę o współpracy. Arrow będzie odpowiedzialna za dystrybucję szerokiej gamy półprzewodników motoryzacyjnych marki Bosch na terenie Europy. Obie firmy mają już doświadczenie wynikające ze współpracy na rynku północnoamerykańskim.
Eksperci od elektroniki pogłębiają współpracę
Arrow od wielu lat zajmuje się dystrybucją komponentów półprzewodnikowych Bosch w Ameryce Północnej, a teraz rozszerzy swoje działania na europejski rynek. Firma zaoferuje na nim całą gamę produktów motoryzacyjnych Bosch: od półprzewodników z węglika krzemu (SiC) po układy ASIC (specyficzne dla aplikacji układy scalone) oraz czujniki MEMS. W przyszłości produkty Bosch będą również bezpośrednio i w wygodny sposób dostępne w sklepie internetowym Arrow.
Chipy SiC: dwie generacje półprzewodników mocy
Półprzewodniki z węglika krzemu (SiC) są niezwykle ważne w rozwoju elektromobilności z uwagi na ich znakomite przewodzenie i zdolność do szybkiego przełączania. Bosch dystrybuuje dwie generacje swoich chipów SiC za pośrednictwem firmy Arrow. Najnowsza charakteryzuje się zoptymalizowanymi właściwościami przełączania oraz bardzo niską niepodatnością w stanie włączonym w całym zakresie temperatur. Chipy dostępne są zarówno jako pojedyncze nieopakowane jednostki (tzw. bare dies, które doskonale sprawdzają się w wysokowydajnych urządzeniach, np. falownikach), jak i jako pakowane układy scalone, idealne do instalacji w przetwornicach DC/DC.
ASIC: od kontroli po bezpieczeństwo
Układy ASIC i systemy SoC (system na chipie) odgrywają ważną rolę w łączeniu mikrokontrolera z urządzeniami zewnętrznymi. Zapewniają one wymagane napięcia, odczytują dane z czujników, podejmują decyzje i kontrolują napędy. Komponenty ASIC firmy Bosch sprawdzają się w wielu funkcjach, np. do sterowania silnikami i przekładniami, wspomagania kierowcy oraz w systemach kierowniczych i bezpieczeństwa. Nowoczesne sterowniki bramkowe, które można łączyć z chipami SiC, zwiększają efektywność dzięki inteligentnemu sterowaniu, co w efekcie wydłuża zasięg pojazdów elektrycznych.
Czujniki MEMS: Bosch wśród liderów rynku
Według badań przeprowadzonych przez instytut Yole, to Bosch od czterech lat jest jednym z głównych dostawców czujników MEMS. Firma każdego dnia produkuje ich ponad cztery miliony. Sensory przyspieszenia, prędkości obrotowej i ciśnienia wykrywają ruch w systemach kontroli podwozia i pomagają w razie potrzeby aktywować poduszki powietrzne, co zwiększa tym samym bezpieczeństwo i wygodę w nowoczesnych pojazdach. Bosch oferuje również zintegrowane rozwiązanie z czujnikiem Bluetooth do monitorowania ciśnienia w oponach. Komponent zużywa mało energii, można zakupić go za pośrednictwem firmy Arrow. Dodatkowo Bosch wprowadza do swojej oferty czujniki, które redukują hałas drogowy oraz monitorują stan maszyn. Dzięki najnowszym sensorom inercyjnym dla systemów nawigacyjnych około 1 na 3 z 20 czujników MEMS w typowym pojeździe pochodzi obecnie od Bosch.
Informacja prasowa
Portal publikuje informacje prasowe skierowane do pracujących w warsztatach samochodowych napraw oraz środowiska aftermarketu motoryzacyjnego.
0 komentarzy dodaj komentarz