strona główna Wydarzenia DuPont walczy z brudem i wandalizmem
2012-03-30, ostatnia aktualizacja 2012-03-30 17:56

DuPont walczy z brudem i wandalizmem

Fot. DuPont

Fot. DuPont

Codziennie miliony Polaków korzystają ze środków komunikacji zbiorowej. Niestety, częste akty wandalizmu i usterki lakiernicze sprawiają, że pojazdy wchodzące w skład taborów transportu publicznego muszą być stale odnawiane. Podczas spotkania zorganizowanego przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej przedstawiciele Komisji Autobusowej zajęli się zagadnieniami szybkich napraw, pozwalających na zmniejszenie kosztów utrzymania pojazdów.

Drobnych usterek lakierniczych albo skutków działania wandali, którzy drapią lub malują szyby sprayem, nie da się uniknąć. Istnieją jednak narzędzia do szybkiego usuwania uszkodzeń. W przypadku niewielkich ubytków lub zabrudzeń nie ma potrzeby lakierowania całych elementów karoserii autobusu – wystarczy tylko dokonać naprawy miejscowej. Przekłada się to na mniejsze koszty  materiałów, przyspieszenie całej operacji oraz wzrost przepustowości zakładu zajmującego się usuwaniem usterek. W przypadku szyb można zastosować też folie poliestrowe, które pełnią funkcję powłoki chroniącej powierzchnie przed zarysowaniami i wnikaniem farby. Folia tego typu nie powoduje zniekształceń optycznych.

W działającym w Broniszach centrum szkoleniowym firmy DuPont zorganizowano prezentację technologii stosowanych przy małych naprawach lakierniczych. Pokazowi przyglądali się przedstawiciele Komisji Autobusowej. Szczególną uwagę zwrócono na szybkie i tanie metody usuwania usterek. Polegają one na przygotowaniu zaprawki na fragmencie blachy, wypolerowaniu powierzchni i dopasowaniu koloru za pomocą spektrofotometru Geniusz. Taka metoda pozwala skrócić czas niezbędny do przeprowadzenia renowacji autobusów komunikacji miejskiej: możliwe jest dokonywanie naprawy nocą, gdy pojazdy mają przerwę w pracy.Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2