strona główna Nowości rynkowe Nowe elastomery firmy DuPont
2012-06-04, ostatnia aktualizacja 2012-06-04 10:45

Nowe elastomery firmy DuPont

Nowe elastometry DuPont

Fot. DuPont

Nowe elastometry DuPont

DuPont poszerza rodzinę elastomerów AEM o Vamac® Ultra HT, przeznaczony do przewodów układu turbodoładowania i kanałów powietrza pracujących w temperaturze 180°C.

Podczas niemieckiej konferencji przemysłu gumowego (DKT 2012), która odbędzie się w Norymberdze, w dniach 2-5 lipca br., firma DuPont zaprezentuje swoją ofertę zaawansowanych elastomerów dla branży motoryzacyjnej. Ich zastosowanie umożliwi konstruktorom poprawę efektywności działania układów napędowych i podwozi przez zmniejszenie mas, zastosowanie turbodoładowania i zmniejszenie pojemności skokowej silników, czego efektem będzie obniżenie zużycia paliwa i emisji szkodliwych związków.

Jednym z najciekawszych produktów będzie DuPont™ Vamac® Ultra HT — nowa klasa elastomeru akrylowo etylenowego (AEM), który uzupełnia rodzinę Vamac® Ultra. Wyróżnia się on poprawioną odpornością na stałe działanie temperatur do 180°C, a chwilowo nawet do 200°C. To znacznie więcej niż wynosi wytrzymałość standardowych elastomerów AEM. Dzięki temu Ultra HT doskonale nadaje się do produkcji części samochodowych narażonych na udary cieplne, takich jak przewody układu turbodoładowania, czy kanały powietrza dolotowego i wylotowego.Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2