strona główna Wydarzenia Dwa lata zawodów Castrol EDGE Trophy
2013-11-28, ostatnia aktualizacja 2013-11-28 06:25

Dwa lata zawodów Castrol EDGE Trophy

Zakończył się drugi i zarazem ostatni sezon wyścigowy Castrol EDGE Trophy. Organizowany przez G4 Garage puchar marki Castrol był jednym z najciekawszych wydarzeń w polskim świecie rajdowym.

Wyścigi dały możliwość pokazania talentu i umiejętności wielu młodym kierowcom. W sezonie 2013 zawodnicy w rajdowych Fordach Fiesta, przygotowanych przez klub sportowy G4 pojawili się na sześciu z siedmiu rajdów zaliczanych do klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski: Rajdzie Świdnickim, Wisły, Karkonoskim, Rzeszowskim, Polskim i Dolnośląskim.

Od zwycięstwa rozpoczęli sezon Marcin Scheffler z Szymonem Marciniakiem. Zawodnicy ci nie oddali prowadzenia do samego końca. Pozostałe miejsca na podium CET zajęli Rafał Janczak z Michałem Grudzińskim i Dariusz Poloński z Grzegorzem Doboszem. Czwarte miejsce przypadło w udziale Hubertowi Ptaszkowi i Kamilowi Kozdroniowi, którzy nie zamierzali kończyć na tym sezonu. Załoga wystartowała w Rajdzie Wielkiej Brytanii w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata i w swoim debiucie w zawodach tej rangi zajęła trzecie miejsce w klasie 6.

Przez cały sezon 2013 ekipa Castrol EDGE Trophy zużyła 300 opon firmy Michelin; 250 godzin zajęło rozkładanie i składanie strefy serwisowej CET. Zawodnicy, mechanicy i zaproszeni goście zjedli łącznie 5000 posiłków. Samochody obsługujące Castrol EDGE Trophy przejechały w ciągu sezonu 30 tysięcy km, zużywając 5000 litrów paliwa.