strona główna Wydarzenia Dunlop podsumowuje sezon wyścigowy
2015-01-07, ostatnia aktualizacja 2015-01-07 10:35

Dunlop podsumowuje sezon wyścigowy

Rok 2014 był dla ekip Dunlopa 2014 udany szczególnie w wyścigach endurance. Sponsorowane przez firmę zespoły odnosiły sukcesy zarówno w Le Mans, jak i mistrzostwach FIA World Endurance Championship.

W europejskiej serii Le Mans (ELMS) cztery z dziewięciu ekip startujących na oponach Dunlopa jako jedyne walczyły o tytuł w ostatniej rundzie. Trofeum zdobył zespół Signatech Alpine. W mistrzostwach FIA World Endurance Championship (WEC) dwa zespoły Dunlopa nieoczekiwanie odpadły z wyścigów w klasie LMP2 na torze Le Mans. Dlatego reszta sezonu upłynęła na odrabianiu 50-punktowej przewagi, którą konkurencja zyskała w tej rundzie.

Ostatecznie w mistrzostwach WEC ekipy G-Drive Racing i KCMG wywalczyły siedem z ośmiu zwycięstw, wszystkie osiem najlepszych pozycji startowych i osiem najlepszych czasów okrążeń. Zespół Jota Sport zdobył zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans na oponach Dunlopa.

Ekipy Dunlopa zajęły wszystkie najlepsze pozycje startowe w ELMS i zwyciężyły w czterech z pięciu wyścigów. Na Le Mans siedemnaście najszybszych indywidualnych okrążeń (w dziewięciu samochodach) zrobili kierowcy na oponach Dunlopa.