strona główna Aktualności Auto z zasilaniem LPG zwycięża w DMP
2019-07-23, ostatnia aktualizacja 2019-07-23 09:17

Auto z zasilaniem LPG zwycięża w DMP

Fot. Rafał Kurek

Fot. Rafał Kurek

Zawodnik STAG Rally Team, Daniel Duda, zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji Driftingowych Mistrzostw Polski.

Zwycięzca jeździ autem z instalacją autogazu marki STAG. Projekt STAG Rally Team zrzesza pasjonatów motosportu próbujących sił w drifcie, rajdach oraz wyścigach na ćwierć mili. Zawodnicy występujący w barwach marki STAG na codzień zajmują się montażem instalacji autogazu.

Daniel Duda, właściciel i pracownik rekomendowanego warsztatu STAG, przygodę z driftingiem rozpoczął w 2012 r. Rozbudowa i tuning BMW E-30 o mocy 460 KM pozwoliły na pełne wykorzystanie umiejętności zawodnika i zajęcie miejsce na podium po trzech pierwszych rundach.

Samochód został poddany nietypowej modyfikacji, jaką jest konwersja na autogaz. Pojazd ma niewiele wspólnego ze standardowym autem, jednak przy doborze elementów instalacji LPG warsztat zdecydował się na wykorzystanie seryjnych komponentów, które trafiają do samochodów „cywilnych”. W BMW zastosowano sterownik STAG QMax 300-8 Plus, dwa reduktory STAG R01 250 i 8 wtryskiwaczy o zwiększonej mocy STAG AC W031 BFC. W instalacji uwzględniono również zestaw STAG AFR, czyli kontroler szerokopasmowej sondy lambda, który umożliwia określenie składu mieszanki paliwowo-powietrznej zasilającej silnik spalinowy.

Tak wyposażony samochód bierze udział w zawodach driftowych, a inżynierowie marki STAG przyglądają się działaniu poszczególnych elementów instalacji i temu, jak znoszą one skrajne obciążenia. Doświadczenia i obserwacje wykorzystuje się przy ulepszaniu produktów marki STAG.

Producentem kompletnych systemów zasilania LPG i CNG marki STAG fest firma AC S.A. Spółka działa od 1986 roku, zatrudnia ponad 800 osób i oferuje ok. 200 produktów, sprzedawanych w ponad 50 krajach.

Więcej informacji: www.ac.com.pl

Tagi

AC  Zawody Wasi dostawcy

Podobne

Polecane