strona główna Aktualności Sukces opon Continentala
2019-08-08, ostatnia aktualizacja 2019-08-08 15:53

Sukces opon Continentala

Fot. Continental

Fot. Continental

Continental jest jednym z największych dostawców opon dla producentów samochodów. Około jedna trzecia nowych aut w Europie jeździ na ogumieniu firmy z Hanoweru.

Co więcej, opony Continentala zyskały aprobaty producentów dziewięciu na dziesięć najlepiej sprzedających się modeli aut w Europie (takich jak VW Golf, Renault Clio czy Ford Fiesta).

Ogumienie Continentala cieszy się także dużą popularnością wśród producentów aut sportowych, takich jak Porsche, Maserati i Mercedes AMG, oraz samochodów luksusowych (np. Rolls Royce i Maybach). Również producenci pojazdów elektrycznych, jak Audi, Tesla i Renault, wybierają ogumienie niemieckiego producenta. Warto podkreślić, że do klientów Continentala należą nie tylko producenci europejscy, ale także azjatyccy (np. Hyundai).

Continental uzyskuje kolejne homologacje. Rolls Royce Cullinan wyjeżdża z fabryki na oponach opracowanych przez dział badań i rozwoju w Hanowerze. Opony niemieckiego producenta są także dostępne jako element oryginalnego wyposażenia (OE) modeli Audi (e-tron oraz Q8 i SQ8) albo BMW (X7, X3M, X3 i Z4).

Firma Continental razem z koncernami samochodowymi opracowuje ogumienie i testuje prototypy tak długo, aż powstanie model dostosowany do potrzeb konkretnego auta. Takie opony mają specjalne oznaczenia, które ułatwiają montaż w odpowiednim pojeździe. Przykładowo, na oponach przeznaczonych do samochodów marki Mercedes znajduje się kod „MO”, natomiast ogumienie opracowane do BMW jest oznaczone gwiazdką.

Tagi

Opony  Continental 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2