strona główna Aktualności Najpopularniejsze kolory samochodów
2019-08-26, ostatnia aktualizacja 2019-08-26 10:41

Najpopularniejsze kolory samochodów

Fot. SEAT

Fot. SEAT

Według danych firmy Axalta Coating Systems najpopularniejszym kolorem samochodów na świecie jest biel.

Aż 39% nabywców decyduje się właśnie na białe auta. Popularność bieli nie jest jednak wszędzie taka sama. Przykładowo, w Azji kolor ten jest nadzwyczaj popularny – w Chinach 6 na 10 sprzedawanych samochodów to białe pojazdy. Z kolei w Europie i Stanach Zjednoczonych przewaga białych samochodów jest już mniejsza – według danych Axalty wynosi 25%.

W przypadku SEAT-a na niemal wszystkich kluczowych rynkach kolor biały jest zdecydowanie tym najczęściej wybieranym. Jedynie Holandia jest odstępstwem od reguły – w tym kraju najbardziej popularne są szare oraz czarne pojazdy. Udział białych samochodów na głównych rynkach SEAT-a najwyraźniej widać w Hiszpanii, gdzie w ogólnych zestawieniach sprzedażowych prawie połowę pojazdów (45%) stanowią białe czterokołowce.

Drugim najpopularniejszym kolorem samochodu na świecie jest czarny (z 16% udziału w całościowej sprzedaży). Jednak różnice między krajami znowu okazują się dość znaczące – 22% wszystkich samochodów w Japonii to pojazdy czarne, podczas gdy w Indiach trudno spotkać samochód w tym kolorze. Czarne modele SEAT-a są szczególnie popularne w Algierii i Holandii, z kolei w Meksyku znajdują się na 6. miejscu.

Kolor szary na całym świecie wybiera 11% klientów; tyle samo osób stawia na pojazdy ze srebrnym lakierem. W przypadku SEAT-a szary jest drugim pod względem popularności kolorem w takich krajach jak Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Austria i Szwajcaria.

W dalszej części kolorystycznego rankingu unikalność gustów każdego regionu jest jeszcze bardziej widoczna. Na przykład w Europie i Stanach Zjednoczonych niebieskie samochody zajmuje wysoką pozycję z 10-procentowym udziałem w sprzedaży, podczas gdy w Chinach pojazdy w tym kolorze są praktycznie niespotykane.

Mieszkańcy krajów śródziemnomorskich preferują samochody w bardziej wyrazistych odcieniach. Wśród hiszpańskich klientów SEAT-a czerwony jest trzecim najpopularniejszym kolorem, w we Włoszech znajduje się na czwartej pozycji. Z kolei w Szwajcarii kierowcy nieco rzadziej decydują się na czerwony kolor samochodu – plasuje się on na szóstym miejscu.

Tagi

Seat  Lakier Wasi dostawcy

Podobne

Polecane