strona główna Aktualności Zasilanie przyczep i kamperów
2019-09-04, ostatnia aktualizacja 2019-09-04 10:13

Zasilanie przyczep i kamperów

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Bosch Engineering wraz z producentem pojazdów rekreacyjnych, firmą Knaus Tabbert, pracują nad inteligentnym 48-woltowym systemem zasilania przyczep kempingowych.

System 48-woltowy zawiera m.in. zelektryfikowaną oś oraz czujniki i akumulatory litowo-jonowe Boscha, umożliwiając wytwarzanie energii elektrycznej niezależnie od pojazdu ciągnącego. W trybie generatora akumulatory można ładować podczas podróży, a także poprzez rekuperację energii podczas hamowania. Tak zgromadzona energia jest wykorzystywana przez odbiorniki wewnątrz przyczepy lub zamieniana na siłę napędową.

Liczba zainstalowanych stacjonarnych akumulatorów 48 V (od jednego do ośmiu) zapewnia elastyczność systemu i dostosowanie go do różnych potrzeb. Układ da się ponadto rozszerzyć o przenośne akumulatory 48 V, które można ładować z gniazdka zasilania w przyczepie kempingowej, a nawet w domu.

W systemie dostępna jest również funkcja manewrowania, która ma ułatwiać obsługę przyczepy kempingowej. Za pomocą aplikacji można łatwo manewrować przyczepą w celu zaparkowania przy domu albo na kempingu. Aplikacja służy też do sterowania układem rekuperacji.

Tagi

Bosch  zasilanie 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2