2019-09-13, ostatnia aktualizacja 2019-09-13 11:48

AP Expert 2019

Fot. Auto Partner

Fot. Auto Partner

W dniach 6–8 września odbył się – już po raz szósty – Wielki Finał AP Expert 2019. Tym razem wszyscy uczestnicy spotkali się w Hotelu Warszawianka i na Torze Modlin. Całość zmagań finałowych poprowadził znany konferansjer i dziennikarz Irek Bieleninik.

Piątkowy Finał Teoretyczny 6. Edycji AP Expert wyłonił 10 najlepszych uczestników, którzy toczyli między sobą zmagania o cenne trofea. Łączna pula nagród sięgnęł w tym roku wartości pół miliona złotych, w tym do zdobycia był samochód osobowy seat arona FR 1.5 TSI 150 KM. Nic zatem dziwnego, że wyłonieniu „Wybitnego wśród Ekspertów” towarzyszyły wielkie emocje i oczekiwania. Oprócz tego uczestnicy odwiedzili targi branżowe, gdzie mogli nawiązać wiele kontaktów oraz zapoznać się z nowinkami technicznymi na rynku.

Zaproszeni finaliści, a było ich w tym roku 150, w pełni skorzystali z potencjału, jaki niesie Tor Modlin. Do dyspozycji mieli trasy off-roadowe o różnym stopniu trudności, przejazdy sportowe i szkolenia z bezpiecznej jazdy. Szkolenia te uświadomiły wielu kierowcom ogrom ryzyka, jakie na nich czeka podczas pokonywania śliskiej nawierzchni nawet przy prędkości 50 km/h.

Przejazdy sportowe odbywały się za kierownicą renault mégane RS lub na fotelu pasażera w ferrari 458, porsche GT3 czy BMW M4 competition. Dwanaście osób z najlepszymi czasami na strefie bezpiecznej jazdy otrzymało w nagrodę szaleńczy przejazd z Leszkiem Kuzajem lub Marcinem Turskim. Dopełnieniem rajdowych emocji były niedzielne przejazdy z Łukaszem Byśkiniewiczem w jego rajdowym hyundaiu i20. A w zabytkowej prochowni swoją prelekcję poprowadził Jarosław Kazberuk– kierowca i pilot rajdowy w Rajdzie Dakar, Camel Trophy oraz Rajdzie Transsyberia.

Przygotowano również atrakcje dla pań, które miały okazję poeksperymentować z zapachami, przygotowując własne naturalne kosmetyki. Na Jeziorze Zegrzyńskim czekała je jeszcze jedna przygoda – rejs statkiem i spontaniczny, zakończony prysznicem pokaz umiejętności flyboardera.

Zwieńczeniem całego wydarzenia była Wielka Gala, gdzie Irek Bielninik w imieniu zarządu Auto Partner i prezesa Aleksandra Góreckiego przywitał wszystkich gości oraz wzniósł toast.

W tym roku prestiżowy tytuł „Wybitnego wśród Ekspertów” oraz samochód seat Arona otrzymał warsztat Auto-Bogus Wiesław Bogus, reprezentowany przez pana Łukasza Bogusa. To już drugi samochód wygrany w promocjach AP Expert przez tego uczestnika.

Należy zauważyć, że aż sześciu z dziesięciu najlepszych uczestników jest zrzeszonych w sieci MaXserwis, co świadczy o profesjonalizmie i wysokim poziomie usług świadczonych przez warsztaty w niej zrzeszone.

Wieczorna gala, oprócz wręczenia nagród i gratulacji, obfitowała w wydarzenia artystyczne. Marcin Daniec, krakowski satyryk, wprowadził wszystkich w doskonały humor, zespół Żuki przy największych światowych i polskich przebojach zaprosił gości na parkiet, a karykaturzysta, malując zabawne portrety uczestników, obdarował wielu z nich wspaniałym upominkiem. A wszystko to odbywało się w pięknej scenerii sali kongresowej przy tańcu świateł i aromacie znakomitej kuchni.

Nagrody AP Expert 2019:

Duży Finał:

• I miejsce – Auto-Bogus Wiesław Bogus

• II miejsce – Adam-Serwis Adam Sobisz

• III miejsce – Proauto SJ J. Puterko, M. Ogonowski

• IV miejsce – PUH Auto Naprawa-Ostrowski Mariusz Ostrowski

• V miejsce – Rafał Piskorz Mechanika Pojazdowa

Mały Finał:

• I miejsce – FHU Bh-Trans inż. Bartosz Hila

• II miejsce – Skodar-Auto Andrzej Zaręba

• III miejsce – Warsztat Samochodowy Szukała Edward

• IV miejsce – PHUP Auto-Usługi R. Sopala SC

• V miejsce – Moto Gabra sp. z o.o.

Partnerzy tegorocznej edycji AP EXPERT

Partnerzy tytularni:

Bosch, Castrol, ZF (Sachs, Lemförder, TRW), MaXgear, Mann-Filter

Partnerzy główni:

Meyle, Febi, Quaro, Continental ContiTech, SKF, Valeo, NK, Schaeffler (LuK, INA, FAG, Ruville), NRF, Rymec, Philips, Textar, Hella, Delphi Technologies, Magneti Marelli

Partnerzy techniczni:

NGK, Bilstein, Motul, Sasic

Partner medialny:

AutoExpert

Spośród 150 mechaników biorących udział w części teoretycznej wyłoniono dziesięciu finalistów

W części praktycznej uczestnicy mierzyli się z konkretnymi problemami mechanicznymi

Dziesięciu Finalistów tegorocznej, szóstej edycji Wielkiego Finału AP Expert

Przygotowane przez organizatorów supersamochody: jedne demonstrowały swoje możliwości w zapierających dech przejazdach sportowych, inne pokonywały trasy off-roadowe o różnym stopniu trudnościWasi dostawcy

Podobne

Polecane