strona główna Artykuły Redakcja Miesięcznika Branżowego Autonaprawa

Artykuły Redakcja Miesięcznika Branżowego Autonaprawa

 • Nadchodzi era wodoru

  2023-09-15 09:15

  Bosch wkracza w erę mobilności opartej na wodorze. Niemiecki dostawca technologii i usług rozpoczął w swoim zakładzie w Stuttgarcie-Feuerbach produkcję seryjną modułu zasilania opartego na ogniwach paliwowych.

  więcej

 • Diagnostyka i naprawa zawieszeń

  2023-07-19 13:07

  Klienci warsztatów zazwyczaj nie zauważają postępującego procesu zużywania się tego układu, ponieważ z czasem przyzwyczajają się do zmian w prowadzeniu pojazdu. Natomiast właściwą oceną jego stanu powinien się zająć mechanik.

  więcej

 • Technologie napraw karoserii samochodowej - Pomiędzy blacharstwem a lakiernictwem

  2023-06-26 08:56

  Do tej pory ukazało się niewiele publikacji na ten temat. Autor książki w przedmowie pisze między innymi: W większości przypadków czynności te wykonywane są w różny sposób świadomie lub nieświadomie, zgodnie z zasadami i technologiami, według własnego uznania lub według zasłyszanych informacji.

  więcej

 • Pierwsza hybryda

  2023-06-18 19:06

  Pracujący w wiedeńskiej firmie Jacoba Lohnera młody wówczas inżynier, Ferdinand Porsche, skonstruował silnik elektryczny, który można było zamontować przy piastach. Każda niewielka jednostka napędzała jedno koło. Tak powstał Lohner-Porsche Semper Vivus (łac. wiecznie żywy)

  więcej


ver. 2023