strona główna Aktualności Zimowy przewodnik Continentala
2019-09-25, ostatnia aktualizacja 2019-09-25 13:57

Zimowy przewodnik Continentala

Fot. Continental

Fot. Continental

Firma Continental przygotowała zestawienie przepisów dotyczących zimowego wyposażenia samochodów.

Europejskie przepisy dotyczące obowiązkowego zimowego wyposażenia pojazdów ciężarowych i autobusów zmieniają się w sezonie 2019/2020. Przewodnik Continentala pomaga zarządcom flot w spełnieniu najnowszych wymogów. Opisane regulacje dotyczą m.in. opon zimowych i stosowania łańcuchów w 39 krajach.

W sezonie zimowym 2019/2020 coraz częściej wymagane będą opony z tzw. symbolem alpejskim. W związku z tym Continental rozszerza asortyment ogumienia z homologacją zimową. Wszystkie opony do samochodów ciężarowych oraz autobusów na oś prowadzącą i napędową w rozmiarach 17,5, 19,5 i 22,5 cala są dostępne w wariantach ze znakiem 3PMSF (3-Peak Mountain with Snow Flake).

Aby otrzymać oznaczenie 3PMSF opony zimowe muszą przejść test w warunkach zimowych sprawdzający m.in. hamowanie i trakcję na ośnieżonej nawierzchni.

Opony oznaczone symbolem M+S (błoto + śnieg) dzięki specjalnej rzeźbie bieżnika i budowie mają osiągi przewyższające właściwości standardowej opony na zaśnieżonej drodze. Etykieta M+S nie podlega jednak określonej procedurze testowej.

Continental zaleca montowanie opon zimowych na wszystkich osiach ciężarówek oraz autobusów. Jak wykazały testy porównawcze, ich zastosowanie pozwala skrócić drogę hamowania na śniegu przy prędkości 50 km/h o blisko 10 metrów.

Przewodnik Continentala jest dostępny pod adresem www.continental-opony.pl/transport/knowhow/przepisy-zimowe.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2