strona główna Aktualności Continental na targach EICMA 2019
2019-11-13, ostatnia aktualizacja 2019-11-13 11:25

Continental na targach EICMA 2019

Fot. Continental

Fot. Continental

Podczas targów EICMA 2019 (International Motorcycle and Accessories Exhibition) w Mediolanie Continental przedstawił nowy system, który pozwala motocyklistom korzystać w trakcie jazdy ze smartfonu schowanego w kieszeni. Jest to możliwe dzięki połączeniu pomiędzy pojazdem a usługami w chmurze danych o nazwie Continental cloud.

Na wyświetlaczu umieszczonym na tablicy rozdzielczej pojawiają się informacje z aplikacji działających w smartfonie. Połączenie między nimi możliwe jest dzięki oprogramowaniu opracowanemu przez Continentala.

Continental oferuje skalowalny panel instrumentów do motocykli z wyświetlaczem TFT o przekątnej od 4,3 do 7 cali MultiViu Sports Plus. Firma przygotowuje ponadto system Connected Infotainment Box (CIB), umożliwiający bezpośrednią wymianę danych między motocyklem a chmurą.

Continental pokazał na targach EICMA także system eHorizon. Analizuje on stan nawierzchni oraz charakterystykę i geometrię drogi oraz wykorzystuje elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) lub systemy kamer w celu oceny przyczepności nawierzchni, dzieląc ja na suchą, mokrą, bardzo mokrą (ryzyko akwaplanacji), zaśnieżoną lub oblodzoną. Na podstawie tych informacji tworzone są wykresy dynamiczne tarcia, wykorzystywane do prognozowania przyczepności opon na danym odcinku drogi.

Tagi

Targi  Continental  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane