strona główna Aktualności Philips w Rajdzie Dakar 2020
2020-01-07, ostatnia aktualizacja 2020-01-07 15:34

Philips w Rajdzie Dakar 2020

Fot. Philips

Fot. Philips

5 stycznia rozpoczęła się 42. edycja Rajdu Dakar. Startuje w nim francuski motocyklista Xavier de Soultrait wspierany przez markę Philips.

Motocykl Yamaha WR450F Rally należący do Xaviera de Soultrait wyposażony został w chipy Lumileds Luxeon F LED. Z kolei pojazdy wykorzystywane przez ekipę serwisową zawodnika korzystają z żarówek halogenowych MasterDuty 24V. Do ich dyspozycji oddano też lampy robocze Philipsa.

Luxeon LED przeznaczone były do niedawna na pierwszy montaż w fabrykach samochodów. Obecnie wykorzystuje się je także do produkcji retrofitów X-tremeUltinon gen 2, którymi można zastąpić tradycyjne żarówki halogenowe.

MasterDuty to podstawowe żarówki Philipsa przeznaczone do pojazdów ciężarowych. Wyróżniają się one podwójnym żarnikiem oraz wzmocnionym mocowaniem trzonka. Zapewnia to im trwałość przy dużych przeciążeniach i wibracjach całej konstrukcji samochodu. Temperatura barwowa światła wynosi 3200 K.

W wykorzystywanych przez ekipę mechaników lampach roboczych także zastosowano wydajne diody LED. Zaletą większości modeli jest bezprzewodowe zasilanie z możliwością ładowania za pośrednictwem gniazda USB oraz różne systemy mocowania. Konstrukcja lamp odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz pył.

Tagi

Philips  sponsoring Wasi dostawcy

Podobne

Polecane