strona główna Biznes Bosch inwestuje w Polsce
2020-01-24, ostatnia aktualizacja 2020-01-24 12:53

Bosch inwestuje w Polsce

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Firma Bosch rozpoczyna w Polsce produkcję iBoostera 2. Jest to druga generacja elementu układów hamulcowych, który stosowany jest głównie w pojazdach hybrydowych i elektrycznych.

Uruchomienie produkcji wiąże się z wartą 80 milionów złotych inwestycją w nową linię w fabryce w Mirkowie pod Wrocławiem.

Układ iBooster wspomaga system hamulcowy pojazdu i umożliwia skrócenie drogi hamowania, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Opisywany element jest układem elektromechanicznym, niewymagającym użycia wspomagania próżni, która w pojazdach konwencjonalnych wytwarzana jest bezpośrednio przez silnik spalinowy lub pompę próżniową.

iBooster współpracuje też z systemami wspomagania kierowcy i odgrywa ważną rolę m.in. w procesie hamowania awaryjnego i przy hamowaniu z aktywnym tempomatem.

Uruchomienie produkcji iBoostera 2 w fabryce w Mirkowie trwało ponad dwa lat. Budowa linii montażowej zajęła 11 miesięcy.

Fabryka w Mirkowie od 1996 roku wytwarza zespoły mocy oraz podzespoły układów hamulcowych m. in. do pojazdów marek BMW, Citroen, Fiat, Ford, Nissan, Opel/GM, Peugeot, Renault, Suzuki i Toyota.

Tagi

Bosch  Fabryka Wasi dostawcy

Podobne

Polecane