strona główna Technika motoryzacyjna Dla początkujących i doświadczonych
2020-02-14, ostatnia aktualizacja 2020-02-14 06:00

Dla początkujących i doświadczonych

Fot. Auto Partner

Fot. Auto Partner

Nasza firma do potrzeb klientów podchodzi kompleksowo. Oprócz ciągle poszerzanego asortymentu części zamiennych oraz elementów wyposażenia warsztatu rozwija działania szkoleniowe dla mechaników. Podyktowane są one w tym samym stopniu dynamicznym rozwojem mechatroniki pojazdowej, co wymaganiami obecnego rynku pracy.

Zmieniające się trendy wymuszają zmiany, między innymi w zakresie rozszerzania działań szkoleniowych. Pod koniec 2019 roku powstał projekt o nazwie AP Akademia, którego zadaniem jest zwiększanie wiedzy naszych klientów poprzez nagradzanie ich aktywności.

Zależy nam na tym, aby mechanicy chętnie i z zapałem pojawiali się na szkoleniach. Korzystamy przy tym z szerokiej wiedzy i doświadczenia techników najlepszych producentów części zamiennych, takich jak Bosch, Valeo czy Mann Filter.

Rocznie przeprowadzamy w całej Polsce około 200 szkoleń teoretycznych i praktycznych. Najczęściej organizujemy je regionalnie, tak aby uczestnicy nie musieli poświęcać dużej ilości czasu na dojazd.

Szkolenia teoretyczne skupiają się na przekazaniu dogłębnej wiedzy, którą w kolejnym etapie mechanik wykorzysta praktycznie. W jednym, zazwyczaj 2-, 3-godzinnym spotkaniu liczba uczestników waha się od 20 do 30 osób.

W trakcie szkoleń praktycznych uczestnicy ćwiczą swoje umiejętności, wykorzystując wiedzę zdobytą między innymi podczas szkoleń teoretycznych. Grupy są tu mniejsze, zwykle 10 do 20 osób, aby każdy mógł przepracować własnoręcznie dany problem mechaniczny. Dłuższy jest za to czas szkoleń i wynosi od czterech do ośmiu godzin, w trakcie których zapewniamy ciepły posiłek.

Jesteśmy otwarci zarówno na mechaników młodych, dopiero wchodzących do zawodu, jak i bardziej doświadczonych, którzy pogłębiają wiedzę, by zwiększyć konkurencyjność swojego warsztatu na lokalnym rynku.

Zachęcamy do udziału w szkoleniach szkoły branżowe, tak by młodzi ludzie, którzy wkrótce rozpoczną kariery zawodowe, mieli możliwość spotkania się z profesjonalistami z zakresu motoryzacji. W związku z tym przystępujemy, jako jeden z partnerów, do projektu Akademia By Clarkson, czyli niezwykłej idei nauki czterech zawodów związanych z motoryzacją. Są nimi: spawacz, lakiernik, tapicer i, oczywiście, mechanik.

Należy jeszcze wspomnieć o nowo otwartym Centrum Technicznym Rooks, gdzie od zeszłego roku prowadzone są kilka razy w tygodniu darmowe miniszkolenia z zakresu obsługi profesjonalnych narzędzi niezbędnych nie tylko w warsztacie samochodowym, ale też dla specjalistów z innych dziedzin. Powstał tam pokazowy warsztat samochodowy, w którym na żywo można przeprowadzać praktyczne szkolenia np. z zakresu wymiany wtryskiwaczy.Marcelina Fusiek
Specjalista ds. organizacji szkoleń Auto PartnerWasi dostawcy

Podobne

Polecane