strona główna Praktyka warsztatowa Szkolimy lakierników i kolorystów
2020-02-24, ostatnia aktualizacja 2020-02-24 06:14

Szkolimy lakierników i kolorystów

Fot. Multichem

Fot. Multichem

W 2019 roku firma Multichem otworzyła w swojej siedzibie w miejscowości Tarnowo Podgórne niedaleko Poznania nowoczesne i w pełni wyposażone Centrum Szkoleniowe Profix. Zapewnia ono dostęp do badań i informacji nieosiągalnych na co dzień w warsztatach lakierniczych.

Multichem jest firmą z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji materiałów lakierniczych. Asortyment obejmuje lakiernicze systemy akrylowe (Acryl, LV CRYL), wodorozcieńczalne (Aqua2G) oraz rozcieńczalnikowe (Kar-Bon). Powstają one w zaawansowanym laboratorium badawczym w ścisłej współpracy z klientami. Kadra szkoleniowa nie tylko uczestniczy w testowaniu produktów, ale też pomaga tworzyć je od podstaw.

W naszym innowacyjnym centrum szkoleniowym łączymy spektrofotometr z aplikacją cloud, czyli z programem recepturowym online. Jest to nowatorskie rozwiązanie. Umożlwia przesyłanie pomiaru ze spektrofotometru w dowolne miejsce na świecie, a mierzone kolory poddawane są korekcie, która dobarwia najlepiej dopasowany kolor z bazy danych. Do przyspieszenia procesu można dodatkowo wykorzystać automatyczną maszynę dozującą MC MIX.

W ubiegłym roku w centrum szkoleniowym przeszkoliliśmy kilkaset osób. Byli to zarówno odbiorcy naszych produktów z czternastu krajów, jak i osoby pragnące podnieść swoje kwalifikacje. Miejscem szkolenia z zakresu lakierowania są: pełnowymiarowa kabina lakiernicza oraz strefa przygotowawcza zrealizowana na indywidualne zamówienie.

Wprowadzenie innowacyjnego Systemu Profix Refinish pozwoliło rozbudować program szkoleń kolorystycznych, podczas których uczestnicy doskonalą obsługę spektrofotometrów, zapoznają się z urządzeniem ADAM5 i intuicyjnym programem recepturowym. Centrum kolorystyczne z ośmioma w pełni wyposażonymi stanowiskami pozwala poznać i zrozumieć pracę kolorysty.

Rosnącemu zainteresowaniu produktami marki Profix wychodzi naprzeciw Mobilne Centrum Szkoleniowe. Dzięki niemu od kilku już lat zainteresowani poznaniem systemów mieszalniczych marki Profix mają sposobność przetestowania produktów w swoim miejscu pracy.Jakub Tomaszewski
Konsultant ds. produktów i systemów kolorystycznych Profix

Tagi

Szkolenia  Multichem Wasi dostawcy

Podobne

Polecane