strona główna Aktualności Nissan pomaga w czasie epidemii
2020-04-21, ostatnia aktualizacja 2020-04-21 11:27

Nissan pomaga w czasie epidemii

Fot. Nissens

Fot. Nissens

Szpital św. Pawła (Hospital de Sant Pau) w Barcelonie, firma QEV Technologies oraz Nissan i centrum technologiczne Eurecat opracowały respirator Q-Vent, którego będą mogły używać szpitale na całym świecie.

Przystępna, uniwersalna i niezawodna konstrukcja jest zgodna z międzynarodowymi specyfikacjami, co oznacza, że urządzenie będzie można dostarczać krajom rozwijającym się, które walczą z koronawirusem.

Respirator Q-Vent uzyskał już autoryzację Hiszpańskiej Agencji ds. Leków i Produktów Leczniczych (AEMPS) oraz został przetestowany w obiektach Instytutu Badawczego przy Szpitalu Świętego Pawła. Pierwsze 20 egzemplarzy zostanie podarowane lokalnemu wydziałowi zdrowia CatSalut do wykorzystania na oddziałach intensywnej terapii oraz na potrzeby prowadzenia bieżących badań klinicznych pod kątem optymalizacji sprzętu.

Produkcja respiratorów Q-Vent rozpoczęła się kilka dni temu w fabryce zespołów napędowych Nissana w Barcelonie. Zakłady mogą wytwarzać do 180 urządzeń dziennie, w zależności od zamówień.

Tagi

Nissan Wasi dostawcy

Podobne

Polecane