strona główna Wyposażenie Stacje, które potrafią więcej...
2020-04-27, ostatnia aktualizacja 2020-04-27 06:00

Urządzenia do serwisu klimatyzacji Mahle ArcticPRO ACX

Stacje, które potrafią więcej...

Fot. Mahle

Fot. Mahle

ArcticPRO ACX to najnowsza seria profesjonalnych urządzeń do serwisu klimatyzacji firmy Mahle. Charaktryzują się one łatwością obsługi i konserwacji, są ekologiczne, ekonomiczne i wydajne. Autoryzowanym dystrybutorem Mahle w Polsce jest firma Sosnowski.

Serwis pojazdów hybrydowych i elektrycznych

Wszystkie stacje serii ArcticPRO przystosowane są do pracy z olejem typu POE (nieprzewodzący prądu olej poliestrowy) przeznaczonym do stosowania w sprężarkach elektrycznych występujących w pojazdach hybrydowych i elektrycznych. Olej typu POE w najniższych modelach ArcticPRO 320/420 dostępny jest jako opcja. Najwyższe modele ArcticPRO 380/480 wyposażono w dwa niezależne układy olejowe z oddzielnymi pojemnikami na olej typu PAG i POE. Stałe połączenie z Internetem zapewnia bieżące aktualizacje, dzięki którym urządzenie jest przygotowane do serwisowania klimatyzacji w pojazdach dopiero pojawiających się w warsztatach.

Diagnostyka OBD

Po sparowaniu poprzez Bluetooth stacji Mahle ArcticPRO ACX z interfejsem diagnostycznym Mahle TechPro Smart w menu dotykowego ekranu stacji Mahle ArcticPRO ACX pojawia się możliwość diagnostyki układu klimatyzacji. Dostęp do kodów błędów bezpośrednio na wyświetlaczu ArcticPRO ACX zapewnia najwyższy możliwy standard świadczenia usługi serwisu klimatyzacji.

Zdalny monitoring parametrów pracy

Obsługa urządzenia Mahle ACX ArcticPRO odbywa się za pomocą dużego, 10-calowego, czytelnego ekranu dotykowego, a intuicyjne menu prowadzi operatora krok po kroku. Ponieważ przez większość czasu maszyna pracuje samodzielnie, firma Mahle zapewniła rozwiązanie, które pozwala operatorowi zająć się równocześnie inną pracą.

Flagowy model Mahle ArcticPro ACX 480 oferuje integrację z aplikacjami umożliwiającymi zdalne zarządzanie

Wszystkie nowe maszyny  Mahle ACX ArcticPRO mają widoczny z daleka jasny wskaźnik statusu pracy. Operator może kontrolować bieżące parametry pracy stacji z innego miejsca w warsztacie na ekranie telefonu lub tabletu za pośrednictwem aplikacji dostępnej na systemy iOS i Android.

Stała aktualizacja i monitoring

Stacja ArcticPRO ACX wyposażona jest w moduł Wi-Fi. Po jej podłączeniu do lokalnej sieci komputerowej można przesyłać i drukować raporty na zewnętrznym biurowym komputerze.

Połączenie z Internetem za pośrednictwem Wi-Fi zapewnia stałą aktualizację oprogramowania stacji oraz baz pojazdów, a autoryzowany serwis jest w stanie przeprowadzać zdalną diagnostykę urządzenia.

Technologie obniżające koszty i zwiększające efektywność

E3 Pump

Dla obniżenia kosztów eksploatacji zastosowano opatentowaną technologię oczyszczania oleju, która wydłuża okres pracy pompy pomiędzy jego wymianami nawet do 1000 godzin. W porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami jest to wynik nawet dziesięciokrotnie lepszy. Rzadziej przeprowadzana wymiana oleju przekłada się na niższe koszty eksploatacji maszyny, mniej przestojów w pracy oraz redukcję zanieczyszczeń przekazywanych do utylizacji.

E3 Connect

Opatentowane szybkozłączki E3 zapewniają brak strat czynnika chłodniczego, co przy wysokiej cenie R1234yf gwarantuje realne oszczędności.

Konstrukcja szybkozłączek E3 umożliwia po podłączeniu odessanie powietrza na zewnątrz, zapobiegając jego zaciągnięciu do zbiornika z czynnikiem.

Podczas odłączania konstrukcja szybko złączek E3 umożliwia odessanie do zbiornika stacji ArcticPRO ACX resztek czynnika z węży i złączek.

Stacja ArcticPRO wykrywa nieszczelne porty serwisowe w układzie klimatyzacji. Urządzenie przez ok. 30 sekund po odessaniu czynnika ze złączek i przewodów sprawdza, czy w przewodach nie wzrasta ciśnienie, co sygnalizuje problemy z zaworami. Po sprawdzeniu wystarczy zdjąć szybkozłączki i zakończyć serwis.

E3 Fill

Technologia ta gwarantuje napełnienie układu klimatyzacji niezależnie od temperatury otoczenia, w szczególności przy wysokich temperaturach zewnętrznych. E3 Fill to precyzyjne dozowanie czynnika i brak przestojów podczas napełniania klimatyzacji.

Przy wysokich temperaturach zewnętrznych, bardzo rozgrzanym silniku i układzie AC różnica ciśnień pomiędzy układem klimatyzacji a butlą z czynnikiem szybko się wyrównuje. W efekcie klimatyzacja nie napełnia się do końca. Stacja Mahle ArcticPRO w sytuacji wyrównania się ciśnień i ustaniu przepływu czynnika automatycznie obniża ciśnienie i temperaturę w układzie AC pojazdu przez odzysk czynnika w fazie gazowej wężem niskiego ciśnienia. W efekcie następuje dopełnienie układu czynnikiem w fazie ciekłej wężem wysokiego ciśnienia.

Montowane w konkurencyjnych urządzeniach pasy grzewcze na butli pobierają dużo energii.& Alternatywne rozwiązanie recyrkulacji czynnika wydłuża czas napełniania układu klimatyzacji. Technologia E3 Fill rozwiązuje te problemy i redukuje koszty eksploatacji.

Pompa HPV

Pompy HPV (High Performance Vacuum), czyli pompy o bardzo wysokiej szczelności, oferują podciśnienie rzędu 0,02 mbara i są do 150 razy efektywniejsze w porównaniu z pompami wydajnościowymi stosowanymi przez większość producentów, osiągającymi podciśnienie rzędu 3 mbarów.

Ciśnienie 0,02 mbara w pompach wysokoszczelnych zapewnia do 50% szybsze i efektywniejsze osuszenie układu. Przy temperaturze –20°C, w której w pompach wydajnościowych woda wciąż jest wodą, w pompach HPV została już dawno odparowana (wykres 1).

O czasie i jakości osuszania decyduje również stabilność podciśnienia. W wysokoszczelnych pompach HPV ciśnienie nie podlega tak dużym wahaniom, jak w pompach wydajnościowych. Pompy wysokowydajne utrzymują podciśnienie kosztem znacznych nakładów energetycznych, kompensujących brak szczelności wynikłych m.in. z większej objętości samej pompy i powierzchni uszczelnień na jej elementach ruchomych. Dlatego w przypadku pomp o wysokiej wydajności ryzyko rozszczelnienia i falowania ciśnienia jest wyższe, a osoba serwisująca klimatyzację nie ma gwarancji, że z układu została odparowana cała wilgoć (wykres 2).

Klienci wybierają stacje Mahle ACX ArcticPRO ze względu na technologie obniżające koszty eksploatacji. Już samo wydłużenie czasu okresowej wymiany oleju do 1000 roboczogodzin przekłada się na oszczędności sięgające kilkudziesięciu (!) tysięcy złotych.

Tagi

Serwis  Klimatyzacja Wasi dostawcy

Podobne

Polecane