strona główna Aktualności Nowe kolory bolidów
2020-06-04, ostatnia aktualizacja 2020-06-04 09:16

Nowe kolory bolidów

Fot. Spies Hecker

Fot. Spies Hecker

Specjaliści marki Spies Hecker opraacowali nową sztę graficzną pojazdów zespołu Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas.

Na pierwszy rzut oka szata na rok 2020 od ubiegłorocznej różni się głównie burgundem na bolidzie, zwłaszcza na płatach końcowych przedniego skrzydła, płatach końcowych tylnego skrzydła, pokrywie silnika  i na belce chroniącej przed dachowaniem.

Poza tym kolorystyka na sezon 2020 zawiera więcej czerni. Kolor ten – EQ Black – jest głębszy, ciemniejszy i bardziej intensywny niż wcześniej. Kolejna istotna zmiana objęła linie biegnące wzdłuż bolidu – nie mają już one efektu blasku neonu. Teraz ich krawędzie są wyraziste.

Gwiazdy zdobiące osłonę silnika i nadwozie są w  pięciu rozmiarach i dwóch odcieniach srebrnego. Nie dotyczy to dwóch specjalnych gwiazd po obu stronach bolidu, które namalowano na cześć Nikiego Laudy,

Zespół odpowiedzialny za lakier i grafikę korzysta z różnorodnych produktów Spies Hecker, w tym kwasoutwardzalnego gruntu reagującego Prioma Wash Primer 4075. Następnie stosowany jest wypełniacz Permasolid HS Vario Primer Surfacer 5340 lub Permasolid HS Performance Surfacer 5320. Gradienty kolorów powstają przy użyciu lakieru bazowego Permahyd Hi-TEC 480 Basecoat. Na koniec aplikowany jest lakier bezbarwny Permasolid HS Optimum Plus Clear Coat 8650 lub Permasolid HS Race Clear 8700. 

Tagi

Spies Hecker  F1 Wasi dostawcy

Podobne

Polecane