strona główna Aktualności Idealny warsztat VR
2020-06-08, ostatnia aktualizacja 2020-06-08 09:54

Idealny warsztat VR

Fot. ProfiAuto

Fot. ProfiAuto

ProfiAuto rozwija pierwszy w kraju projekt, który łączy prezentację modelowego warsztatu z podnoszeniem kwalifikacji mechaników przez Internet.

Projektu ProfiAuto Serwis VR pojawi się w przestrzeni online. Początkowo miał on pokazać mechanikom i fanom motoryzacji, jak powinien wyglądać wzorcowy serwis. Wykorzystano w tym celu m.in. gogle VR, system śledzenia ruchów oraz gestów użytkownika i specjalistyczne oprogramowanie. Projekt miał premierę na targach ProfiAuto Show 2019.

Teraz narzędzie będzie spełniało funkcję praktyczną również w momencie, gdy wydarzenia branżowe są zawieszone. Pod adresem https://profiauto.pl/dla-serwisow/wirtualny-warsztat znajduje się wizualizacja idealnego warsztatu samochodowego, po którym można się przemieszczać bez konieczności używania gogli VR. Mechanicy zapoznają się nie tylko z modelową organizacją przestrzeni w serwisie, ale również z wybranym sprzętem warsztatowym, takim jak podnośniki, wyważarki czy urządzenia do geometrii kół i ich ruchomymi wizualizacjami (dostępne w wersji na PC).

W kolejnym kroku platforma ProfiAuto Serwis VR wyposażona zostanie w funkcje, które wesprą rozwój kwalifikacji mechaników. Będzie można poznać wzorcowy przebieg procesów, w tym m.in. wymiany klocków hamulcowych, tarcz czy akumulatora. Docelowo funkcje te mają pozwalać na rozwój praktycznych umiejętności i wirtualne ćwiczenie napraw. Dostępne będą opcje analizowania błędów i korzystania ze wskazówek.

Tagi

ProfiAuto Wasi dostawcy

Podobne

Polecane