strona główna Aktualności Dobór amortyzatora
2020-07-01, ostatnia aktualizacja 2020-07-01 13:53

Dobór amortyzatora

Fot. KYB

Fot. KYB

Mechanicy lub sprzedawcy są często pytani, jaki typ amortyzatora byłby najlepszy do konkretnego pojazdu.

Bardzo ważnyą sprawą jest informacja dotycząca sposobu eksploatacji pojazdu. Oczywiście w wielu przypadkach wybór amortyzatora nie sprawia problemu, ponieważ istnieje tylko jeden typ oferowanej części. Są jednak pojazdy, w których katalog zastosowań daje możliwość wyboru pomiędzy amortyzatorami o różnych konstrukcjach i parametrach pracy co przekłada się bezpośrednio na właściwości jezdne i sposób prowadzenia auta.

W ofercie mogą znajdować się takie rozwiązania jak amortyzatory o konstrukcji dwururowej z zastosowanym wewnątrz powietrzem o ciśnieniu 1 bara lub azotem o ciśnieniu od 2,5 do 5 barów. Dodatkowo klient może mieć możliwość wyboru amortyzatora o konstrukcji jednorurowej z wysokim ciśnieniem azotu od 25 do 30 bar lub amortyzatorów o charakterystyce sportowej takich jak konstrukcje Ultra SR czy regulowana seria AGX. Okazuje się w takim przypadku, że pozornie prosty wybór może okazać się dość trudny.

Trzeba pamiętać, że zwiększone ciśnienie oraz zastosowanie azotu wewnątrz amortyzatora poprawia jego właściwości i parametry pracy oraz znacząco wpływa na poprawę przyczepności i bezpieczeństwa jazdy. Najważniejsze, aby określić preferencje użytkownika pojazdu i odpowiednio dobrać typ amortyzatora do jego oczekiwań.

KYB oferuje następujące serie amortyzatorów:

  • Premium (amortyzator dwururowy olejowo-gazowy z powietrzem o ciśnieniu 1 bara);
  • Excel G (amortyzator dwururowy gazowo-olejowy z azotem o ciśnieniu 2,5–5 barów);
  • Gas-A-Just (amortyzator jednorurowy gazowo-olejowy z azotem o ciśnieniu 25–30 barów);
  • Ultra SR (amortyzator gazowo-olejowy z azotem o zwiększonym ciśnieniu i sportowej charakterystyce);
  • AGX (amortyzator gazowo-olejowy z azotem o zwiększonym ciśnieniu i sportowej charakterystyce z możliwością regulacji).

Tagi

Amortyzatory  KYB Wasi dostawcy

Podobne

Polecane