strona główna Układy jezdne Jakość z duńskiej firmy
2020-08-18, ostatnia aktualizacja 2020-08-18 13:21

Budweg - regenerowane zaciski hamulcowe

Jakość z duńskiej firmy

Fot. Budweg

Fot. Budweg

Na polskim rynku części zamiennych pojawiła się firma Budweg Caliper, której podstawowym produktem są regenerowane zaciski hamulcowe. Asortyment obejmuje ponad 4200 kompletnych zacisków (w tym do hamulców ręcznych i postojowych EPB) oraz ponad 2400 zestawów naprawczych. Oferta pokrywa 98% europejskiego parku samochodowego.

Założona przed czterdziestu laty przez Henninga Larsena firma Budweg Caliper szczyci się jednym z najnowszych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie. Produkuje zaciski hamulcowe o jakości odpowiadającej poziomem częściom OE.

Pochodzące z demontażu zaciski są rozbierane, czyszczone i odbudowywane do standardu równoważnego z oryginałem. Podlegają one obróbce powierzchniowej chroniącej przed korozją, a wszystkie ruchome części ulegające zużyciu zastępowane są nowymi. W regeneracji stosuje się mosiężne tuleje – znacznie trwalsze i wytrzymalsze od standardowych, tłoczki są chromowane, a powierzchnie ślizgowe wykończone teflonem dla zmniejszenia tarcia.

Budweg Caliper posiada certyfikat jakości ISO 9001, a wszystkie produkty przed opuszczeniem fabryki podlegają skrupulatnej kontroli. Zaciski zamontowane po 1 kwietnia 2019 r. objęte są 5-letnią gwarancją na wady produkcyjne i materiałowe.

Dużą troskę firma przykłada do ekologii – tylko 20% energii niezbędnej do wyprodukowania zacisku potrzebne jest do jego regeneracji. Równie poważnie podchodzi do roli eksperta i inwestuje w elektroniczną przyszłość. Mimo, że zaciski z elektronicznymi funkcjami hamulca postojowego stanowią młodą kategorię produktów w branży motoryzacyjnej części zamiennych, teraz, po dwudziestu latach, osiągnęły już fazę dojrzałą.

Nie ma wątpliwości, że rynek samochodów elektrycznych gwałtownie się rozszerzy. Skoro angażujemy się w produkcję EPB, zobowiązujemy się również do dostarczania zacisków EPB o najwyższych standardach – wyjaśnia BertelRavn, dyrektor techniczny Budweg Caliper.

Ostatnim krokiem firmy jest zainwestowanie w specjalne środowisko testowe dla EPB. Zadaniem nowego działu jest przeprowadzanie kompleksowych testów tych zacisków, udokumentowanie ich integracji z systemem komputerowym pojazdu oraz opracowanie związanych z tym procedur i wymagań.

Działania te nie tylko poszerzają bazę wiedzy producenta, ale także przynoszą wymierne korzyści klientom.

Dzięki nim mechanik nigdy nie jest sam. Może zwrócić się o pomoc do specjalisty w celu uzyskania pomocy technicznej. Jak przekonuje Budweg Caliper, jest on jedynym dostawcą zacisków na rynku wtórnym, który oferuje tego rodzaju usługi.      

 

Zaciski objęte są 5-letnią gwarancją na wady produkcyjne i materiałowe

Sprzedaż zacisków tej marki prowadzi firma Hart. Więcej informacji: www.hartphp.com.pl/nowosci

                

 Jarosław Kaflak
Regionalny kierownik sprzedaży Budweg CaliperWasi dostawcy

Podobne

Polecane