strona główna Aktualności Sprawdź akumulator przed zimą
2020-12-01, ostatnia aktualizacja 2020-12-01 12:18

Sprawdź akumulator przed zimą

Fot. Clarios

Fot. Clarios

Pandemia Covid-19 sprawił, ze dla wielu z nas samochody osobowe stanowią obecnie główny środek transportu.

Auto zapewnia „bezpieczną przestrzeń” w odróżnieniu od środków transportu publicznego. Dlatego możliwość niezawodnego uruchomienia pojazdu jest niezwykle ważna.

Niesprawny akumulator – główna przyczyna awarii pojazdów

Według badania rynkowego przeprowadzonego przez firmę Clarios, 34% akumulatorów sprawdzanych w warsztatach w całej Europie było w złym stanie technicznym i nadawało się do wymiany. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest średni wiek europejskich aut. W Polsce wynosi on 15 lat. W wielu samochodach akumulator nigdy nie był wymieniany lub wymiana miała miejsce kilka lat temu.

Niesprawne akumulatory były w ubiegłym roku przyczyną około 42% wszystkich awarii samochodów na drodze. Dlatego warto umówić się w warsztacie na sprawdzenie stanu akumulatora.

Ograniczenie przemieszczania się w związku z pandemią miało negatywny wpływ na stan akumulatorów, zwłaszcza tych starszych. Gdy pojazdy nie były używane, wiele układów elektrycznych, takich jak system alarmu czy system bezkluczykowego dostępu, pozostawało w ciągłym trybie gotowości, co skutkowało rozładowywaniem się akumulatora. Dodatkowym czynnikiem były wysokie temperatury latem. Doprowadzały one do samorozładowania akumulatora, które skraca jego żywotność.

Clarios wspiera warsztaty w całej Europie w ramach programu testowania akumulatorów VARTA, który oferuje kierowcom bezpłatne sprawdzenie stanu akumulatora.

Właściciele pojazdów mogą znaleźć najbliższego partnera marki VARTA za pomocą wyszukiwarki dostępnej pod adresem www.varta-automotive.pl/pl-pl.

Tagi

test  Akumulator  Varta Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2