strona główna Aktualności KYB Actimatic Damper System
2021-03-02, ostatnia aktualizacja 2021-03-02 12:16

KYB Actimatic Damper System

Fot. KYB

Fot. KYB

KYB wprowadza do produkcji elektronicznie sterowany półaktywny układ zawieszenia do motocykli.

KYB Actimatic Damper System (KADS) łączy technologię regulacji siły tłumienia z technologią hydrauliczną. Zapewnia to kierowcy wrażenie „uziemienia” opony do drogi oraz daje poczucie większego bezpieczeństwa. System wspomaga umiejętności kierowcy i przyczynia się do maksymalnej stabilności i kontroli podczas prowadzenia motocykla.

W system KADS zostanie wyposażona najnowsza wersja motocykla Yamaha Tracer 9 GT. W pełni regulowane elektroniczne zawieszenie przednie i tylne jest zarządzane przez sześcioosiową jednostkę pomiaru bezwładności (IMU) i jednostkę sterującą silnika (ECU). Jednostka sterująca zawieszeniem (SCU) oblicza optymalne ustawienia tłumienia zawieszenia, które są natychmiast regulowane za pomocą specjalnego zaworu elektromagnetycznego, aby zapewnić płynne i bezpieczne prowadzenie motocykla, niezależnie od obciążenia lub warunków jazdy. Tryb ustawia się za pomocą interfejsu na wyświetlaczu TFT.

Taki układ zawieszenia generuje stałą siłę tłumienia, nawet gdy tłok amortyzatora porusza się wolniej. Przyczynia się to do odpowiedniego ustawienia motocykla podczas ruszania z miejsca, a także stabilizuje ustawienie podwozia podczas przyspieszania, hamowania oraz pokonywania zakrętów. Elektronicznie sterowany system kontroluje tłumienie odbicia  kompresji przedniego widelca oraz tłumienie odbicia w tylnym amortyzatorze.

Tagi

KYB  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane