strona główna Wyposażenie Podnośniki marki Consul i Rotary
2021-06-30, ostatnia aktualizacja 2021-06-30 10:51

Podnośniki marki Consul i Rotary

Fot. Best Products

Fot. Best Products

Firma Best Products jest jedną z pionierskich firm zajmujących się wyposażeniem warsztatowym na polskim rynku. Wielu mechaników miało pierwsze praktyki w serwisach na urządzeniach sprzedawanych przez tę firmę. Mariusz Pietrow, dyrektor handlowy Best Products, który od 2001 roku pracuje w branży, radzi na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie podnośnika do warsztatu.

„Inwestując w takie urządzenia, chcemy używać je przez kilka lub kilkanaście lat, tymczasem samochody stają się coraz większe, cięższe i bardziej skomplikowane. Kryterium wyboru podnośnika to nie tylko udźwig, ale i zakres regulacji łap wzdłużny i pionowy. Ważna jest możliwość doposażenia podnośnika w różnego rodzaju adaptery, tak aby podnosić samochody w przypadku podnośnika dwukolumnowego za fabryczne punkty podparcia. Takie podnoszenie auta zapewnia bezpieczeństwo pracy mechanika i uniknięcie uszkodzenia samochodu wynikającego ze złego podparcia łapy w pojeździe podnoszonym.

Od kilku lat popularyzują się samochody elektryczne i hybrydowe, a w tym przypadku niektóre marki wymagają poniesienia samochodu za koła na podnośniku dwukolumnowym. Do tego są potrzebne adaptery do podnoszenia auta za koła, a takie podnośniki muszą mieć duży rozstaw między kolumnami.

W przypadku podnośników do pomiaru geometrii trzeba zwrócić uwagę, aby najazdy miały odpowiednie długości, by wykonać pomiar geometrii. Do tej pory maksymalny rozstaw osi wynosił 4,35 m, a niedługo będą samochody o rozstawie osi 4,9 m, co wymusza kupno podnośnika do pomiaru geometrii np.: 3D o długości 6 m lub więcej.

Wybierając podnośnik do warsztatu, warto zwrócić uwagę na możliwości obsługi posprzedażowej i dostępność części do niego za kilka lat”.

Rozwiązanie powyższych problemów przy dowolnych markach samochodów zapewniają podnośniki Consul i Rotary, których firma Best Products jest autoryzowanym importerem.Mariusz Pietrow
Dyrektor handlowy Best Products

Tagi

Podnośniki 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2