strona główna Aktualności Continental uruchamia kalkulator emisji
2021-07-28, ostatnia aktualizacja 2021-07-28 09:15

Continental uruchamia kalkulator emisji

Continental udostępnił na stronie internetowej wszystkoovecto.pl/#kalkulator szczegółowe informacje dotyczące swoich produktów oraz kalkulator emisji CO2 i zużycia paliwa.

Nowe narzędzie zostało zaprojektowane tak, aby operatorzy flot mogli dokładnie obliczyć, ile zaoszczędzą na emisji spalin, wybierając odpowiednie opony Continentala do konkretnych potrzeb. Wzajemne zależności zastosowania opony, jej struktury i oporu toczenia mają decydujący wpływ na to, ile paliwa jest zużywane i ile można go zaoszczędzić.

Kalkulator bazuje na metodzie obliczeniowej VECTO. Użytkownicy mogą dowiedzieć się, jak działa VECTO oraz poznać wpływ oporów toczenia na zużycie paliwa i związane z tym koszty.

Gdy pojazd jest w ruchu, na opony działa szereg różnych sił, które powodują, że opony nieustannie się odkształcają i powracają do wcześniejszego stanu. W procesie tym następuje utrata energii. Aby pokonać opór toczenia i utrzymać prędkość pojazdu, trzeba zużyć więcej paliwa. Opór toczenia jest więc głównym czynnikiem decydującym o zużyciu paliwa przez pojazd i związanej z tym emisji CO2.

Użytkownik kalkulatora rozpoczyna od wprowadzenia profilu codziennej pracy każdego pojazdu. Na podstawie danych telemetrycznych można również uwzględnić indywidualną ładowność i zastosowanie pojazdu. Kalkulator wykorzystuje te informacje, aby obliczyć, ile paliwa zużyje pojazd na różnych rodzajach opon i pokazuje wartości zużycia paliwa dla każdej z opon, w zależności od zastosowania.

Wyszukiwarka opon Continentala pomaga menedżerom flot przy wyborze ogumienia dla długodystansowych lub regionalnych operacji. Najpierw narzędzie rozróżnia wydajność paliwową i przebieg opon. Nastpnie brany jest pod uwagę profil codziennej pracy floty. Na tej podstawie wyszukiwarka opon informuje klienta o rodzajach opon i ich charakterystyce.

Tagi

Continental  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane