strona główna Aktualności Apollo Tyres wspiera ekspedycję w Himalaje
2021-07-28, ostatnia aktualizacja 2021-07-28 13:33

Apollo Tyres wspiera ekspedycję w Himalaje

Fot. Apollo Tyres

Fot. Apollo Tyres

Firma Apollo Tyres jest sponsorem ekspedycji upamiętniającej podróż z Polski do Nepalu z 1979 r., podczas której grupa wspinaczy przemierzyła drogę z Jeleniej Góry do Pokhary w centralnej części Nepalu.

Wydarzenie to ma uczcić złoty wiek polskiego himalaizmu. 20 sierpnia 2021 r. podróżnicy wyruszą w liczącą 10 tys. km trasę, której pokonanie zajmie co najmniej miesiąc. Głównym celem projektu jest odtworzenie wyprawy do podnóża Himalajów przy użyciu pojazdu marki Jelcz z 1979 r., który został w pełni odrestaurowany i wyposażony w opony Apollo Endu Trax. Oryginalnego samochodu ciężarowego używano do transportu wspinaczy i ich wyposażenia.

Droga do Nepalu prowadzi przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Iran, Pakistan oraz Indie. Podróżnicy będą zatrzymywać się w każdym z tych krajów, aby promować projekt oraz organizować wydarzenia edukacyjne. Odwiedzą również fabrykę Apollo Tyres w Indiach.

Członkowie ekspedycji zatrzymają się w miejscach związanych z wyprawą z 1979 r., w tym w  konsulatach Rzeczypospolitej Polskiej i na cmentarzu wojskowym armii generała Andersa w Iranie. Na koniec zespół spotka się z mieszkańcami Katmandu. Samochód ciężarowy posłuży nie tylko do odtworzenia przebiegu historycznej wyprawy – grupa wykorzysta wolne miejsce do przewiezienia przyborów szkolnych dla dzieci w Himalajach. 

Tagi

Apollo Tyres 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2