strona główna Aktualności Porady marki Standox
2021-08-19, ostatnia aktualizacja 2021-08-19 13:33

Porady marki Standox

Fot. Standox

Fot. Standox

Wysokie temperatury i duże wahania wilgotności stawiają przed lakiernikami liczne wyzwania. Eksperci firmy Axalta opracowali zestaw porad dotyczących stosowania lakieru bazowego Standoblue.

Dostosuj lakier bazowy do warunków

Lakier bazowy wymaga dostosowania przy użyciu zalecanego przez Standox dodatku Standoblue Viscosity Adjuster Slow 8520. Gdy jest wyjątkowo sucho i gorąco, lakiernicy powinni też dodawać do lakieru 5–10% wody demineralizowanej Standox Demineralized Water 8000, która przeciwdziała szybszemu odparowaniu i sprawia, że lakier pozostaje wilgotny dłużej, co przekłada się na lepszą absorpcję i mniejszą szansę powstania efektu chmurzenia. 

Technika to podstawa

Zależnie od typu i wielkości naprawy, lakiernikom zaleca się ograniczenie nachodzących na siebie warstw, aby obniżyć ryzyko wyschnięcia materiału na nielakierowanym podłożu. Podczas lakierowania powierzchni pionowych Standox zaleca, aby zacząć aplikację od dołu elementu. Należy również unikać pozostawiania suchych obszarów podczas aplikacji – zwłaszcza przy nachodzących na siebie warstwach. Powłokę z efektem należy aplikować wewnątrz pierwszej warstwy.

Prawidłowa konfiguracja pistoletu

W umiarkowanych warunkach standardowo stosuje się pistolet z dyszą 1.2. Gdy jest jednak gorąco i sucho, ale też podczas większych napraw, lakiernicy powinni rozważyć użycie większej dyszy, np. 1.3.

Odpowiednia pora

 Gdy w ciągu dnia panują wysokie temperatury, należy dobrze zaplanować harmonogram pracy w kabinie lakierniczej. Obniżenie w niej temperatury w może być niemożliwe, zwłaszcza w przypadku kabin typu kombi. Dlatego też większe lub bardziej wymagające naprawy można wykonywać rano, gdy jest chłodniej.

Więcej informacji: www.standox.pl/standopedia

Tagi

Standox Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2