strona główna Nowości rynkowe Michelin CrossClimate 2
2021-09-06, ostatnia aktualizacja 2021-09-06 09:17

Michelin CrossClimate 2

Fot. Michelin

Fot. Michelin

Odbyła się europejska premiera całorocznych opon firmy Michelin.

Ogumienie CrossClimate 2 zaprojektowano do bezpiecznej jazdy po wszystkich drogach i przy każdej pogodzie. Opony mają oznaczenie 3PMSF (3 szczyty górskie i płatek śniegu). Można je zatem używać zimą, także w krajach, w których stosowanie opon zimowych jest  obowiązkowe. Ogumienie wyróżnia się bardzo dużą trwałością dzięki specjalnym mieszankom gumy i ząbkowanym lamelom, które obniżają opory toczenia.

Model CrossClimate 2 ma zalety opony letniej pod względem skuteczności hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, efektywności energetycznej i trwałości oraz zalety opony zimowej pod względem trakcji i hamowania na śniegu i w niskiej temperaturze.  Opona (zarówno nowa, jak i po zużyciu bieżnika do dopuszczalnego poziomu) zwyciężyła w sześciu z dziewięciu testów przeprowadzonych w latach 2020 i 2021.

Michelin CrossClimate 2 jest oferowana na koła o średnicy od 15 do 20 cali. Na liście 115 wersji rozmiarowych jest 65 nowych pozycji, czyli o 40 proc. więcej niż w przypadku poprzedniego modelu CrossClimate+.

Tagi

Opony  Michelin Wasi dostawcy

Podobne

Polecane