strona główna Aktualności Nowy kabel ładujący
2021-09-07, ostatnia aktualizacja 2021-09-07 14:22

Nowy kabel ładujący

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Uniwersalny kabel do ładowania firmy Bosch ze zintegrowanymi systemami sterowania i bezpieczeństwa nie wymaga „charging brick” – jak potocznie nazywa się skrzynkę sterującą typu ICCB (In-Cable Control Box) – również podczas ładowania z gniazdka 230 V.

Kabel do inteligentnego ładowania (Flexible Smart Charging Cable), który zaprezentowano na targach IAA Mobility 2021, waży niecałe trzy kilogramy, czyli o 40 procent mniej niż konwencjonalne kable ze skrzynką ICCB. Zajmuje on też mniej miejsca w bagażniku, ponieważ jest wyposażony w adaptery do wtyczek typu 2 i wtyczek domowych. Kierowcy, którzy chcą mieć swobodę wyboru, czy ładować z gniazdka w domu, czy na stacji w drodze, nie potrzebują już drugiego kabla.

Kabel trójfazowy umożliwia ładowanie tak zwane Mode-2 i Mode-3 prądem zmiennym z mocą do 22 kilowatów. Dzięki technologii Flexible Smart Charging Cable nie ma potrzeby korzystania z wallboxa podczas ładowania w domu.

W Europie 84 procent kierowców samochodów elektrycznych ładuje swój pojazd wieczorem lub w nocy w domu. Wtyczka typu 2 na końcu kabla od strony pojazdu zawiera komponenty do sterowania i monitorowania mocy ładowania. Znajdująca się z drugiej strony wtyczka domowa z adapterem mieści kontrolę temperatury i wyłącznik różnicowoprądowy. Gwarantuje to, że nawet podczas regularnego ładowania z domowego gniazdka z mocą do 2,3 kW nie dojdzie do przeciążenia ani przegrzania. W razie potrzeby system bezpieczeństwa wyłącza ładowanie, zanim sytuacja stanie się krytyczna.

Aby można było umieścić systemy sterowania i bezpieczeństwa w kompaktowych wtyczkach kabla, projektanci firmy Boscha znacznie zmniejszyli rozmiar elementów elektronicznych w porównaniu z poprzednimi wersjami ze skrzynkami sterującymi.

Inteligentny kabel do ładowania to nowy dodatek do katalogu produktów Boscha w dziedzinie elektromobilności. Firma oferuje elektryczne układy napędowe do różnych pojazdów – od e-rowerów przez samochody osobowe po maszyny budowlane. Nadają się one zarówno do pojazdów wykorzystujących akumulatory, jak i ogniwa paliwowe. Ponadto Bosch rozpoczął działalność w zakresie dostarczania fabrycznego wyposażenia do produkcji akumulatorów.

Tagi

Bosch  EV 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane