strona główna Aktualności ZF Zeppelin Tour 2021
2021-09-17, ostatnia aktualizacja 2021-09-17 12:54

ZF Zeppelin Tour 2021

Fot. ZF

Fot. ZF

Trwa europejska kampania reklamowa firmy ZF, związana z najnowszymi technologiami w przemyśle motoryzacyjnym, w tym również w segmencie aftermarket.

W kampanii „ZF Zeppelin Tour 2021” wykorzystano sterowiec  Zeppelin ZF z dumnie widniejącym napisem „Next Generation Mobility. NOW”. Europejska trasa Zeppelina rozpoczęła się z początkiem września w Monachium, gdzie sterowiec krążył nad miastem podczas targów IAA MOBILITY Auto Show. Stamtąd poleciał do Polski i latał m.in. nad Katowicami, Gliwicami, Częstochową, Bielskiem-Białą i Czechowicami-Dziedzicami. Później poleciał do Wrocławia, skąd udał się do Pragi.

Polska wizyta Zeppelina ZF związana była z odbywająca się w Katowicach konferencją, w trakcie której dr Andreas Teuner, wiceprezes departamentu ZF Electronics and ADAS przedstawiał szczegóły globalnej strategii „Next Generation Mobility. NOW.” Firmy ZF. Jej celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2030 r., co oznacza redukcję emisji CO2 o 80% w porównaniu z poziomem z roku 2018. Plany te można zrealizować, wykorzystując najnowocześniejsze technologie, które firma ZF rozwija w swoich centrach badawczo-rozwojowych, również tych zlokalizowanych w Polsce. Technologiczne plany ZF obejmują automatyzację i autonomizację pojazdów, systemy zintegrowanego bezpieczeństwa jazd oraz przede wszystkim elektromobilność.

Duży udział w strategii „Next Generation Mobility. NOW” mają centra inżynieryjne znajdujące się w Polsce, przede wszystkim w Częstochowie i Łodzi, gdzie trwają prace nad projektami związanymi m.in. z elementami systemów ADAS, a ściślej z detekcją radarowo-wizualną przeszkód i obiektów znajdujących się na drodze. Szczegóły dotyczące pracy polskich inżynierów przedstawił Rafał Zatorski – dyrektor Centrum Inżynieryjnego Elektroniki ZF w Polsce oraz Tomasz Szkudlarek – menadżer centrum inżynieryjnego ZF w Łodzi.

Grzegorz Fedorowicz, kierownik ds. konceptów warsztatowych i rynku samochodów ciężarowych ZF Aftermarket przedstawił zaś rozwiązania nowej mobilności, które obecnie zaczynają trafiać do niezależnych warsztatów samochodowych. W związku z tym ZF mocno rozwija swoją ofertę szkoleniową dla warsztatów samochodowych.

Tagi

ZF  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane