strona główna Aktualności Ekspedycja na biegun zimna
2021-09-24, ostatnia aktualizacja 2021-09-24 13:50

Ekspedycja na biegun zimna

Fot. KYB

Fot. KYB

Firma KYB współpracowała przy arktycznej wyprawie „Pole of Cold”, w której zespół śmiałków jako pierwszy na świecie dotarł samochodami do Wysp Nowosyberyjskich.

Wyprawą kierował ambasador marki Toyota - Bogdan Bulychev. Cała trasa liczyła ponad 20 000 kilometrów w ekstremalnie trudnych warunkach, z czego 7000 trasą offroadową, wliczając także jazdę po zamarzniętym Oceanie Arktycznym. Średnia temperatura wyniosła -50?C, a najniższa jaką zanotowano to -62?C. Wyprawa rozpoczęła się w styczniu i zakończyła w maju trasą obejmującą Jakucję – Biegun Zimna – Kołymę – Magadan – Kamczatkę – Czukotkę.

Dwa pojazdy biorące udział w wyprawie to Toyota Hilux i Toyota Land Cruiser Prado 150. Oba SUV-y były dobrze przygotowane do jazdy w ekstremalnych warunkach oraz zostały wyposażone w 38-calowe koła i oświetlenie LED. Miały izolację termiczną, podwójne szyby, dodatkowe grzałki zainstalowane na obu silnikach, a na górze koce termiczne z izolacyjnymi wstawkami zakrywającymi chłodnice.

Auta ekspedycyjne zostały wyposażone w amortyzatory KYB zaprojektowane z myślą o zapewnieniu niezawodnego prowadzenia i komfortu pojazdom w warunkach terenowych przy zachowaniu doskonałych właściwości jezdnych. Zastosowane w amortyzatorach rozwiązania techniczne pozwoliły na optymalizację temperatury podczas pracy, zmniejszając prawdopodobieństwo pienienia się płynu i naprężeń wewnętrznych, co tym samym zwiększa żywotność amortyzatora i zawieszenia jako całości. Jest to szczególnie ważne w takich miejscach jak Arktyka.

Film z ekspedycji zamieszczono na kanale YouTube/ KYB Europe.

Tagi

Amortyzatory  KYB  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane