strona główna Nowości rynkowe Nowe opony Continentala
2021-10-18, ostatnia aktualizacja 2021-10-18 12:21

Nowe opony Continentala

Fot. Continental

Fot. Continental

Continental prezentuje opony WinterContact TS 870 oraz WinterContact TS 870 P.

Model WinterContact TS 870 jest następcą opony WinterContact TS 860: łączy bardzo dobre osiągi w warunkach zimowych z doskonałymi właściwościami na mokrej nawierzchni. Ogumienie to zapewnia zmniejszenie oporów toczenia i wydłużenie przebiegu. WinterContact TS 870 została opracowana od podstaw pod względem konstrukcji, wzoru bieżnika i mieszanki.

W wyniku tego powstał model, który w porównaniu z poprzedniczką zapewnia o 3 proc. krótszą drogę hamowania na lodzie i o 5 proc. lepsze prowadzenie na śniegu, a także lepsze prowadzenie na suchej nawierzchni. Dziesięcioprocentowemu wzrostowi przebiegu towarzyszy dwuprocentowe zmniejszenie oporów toczenia.

Dodatkową przyczepność na śniegu zapewniają lamele 3D, ustawione pod optymalnym kątem do kontaktu ze śniegiem. Ponieważ bloki bieżnika zagłębiają się w śnieg, mogą się z nim skuteczniej zazębiać.

W oponie WinterContact TS 870 zastosowano wzór bieżnika w kształcie litery V. Główne rowki w kształcie litery V zmierzają w kierunku falistego rowka centralnego biegnącego wokół opony. Dzięki połączeniu rowków Hydro Grooves i rowka centralnego konstruktorzy osiągnęli jeszcze szybsze wypieranie wody podczas jazdy w deszczu i skuteczniejszą ochronę przed akwaplanacją.

Opona WinterContact TS 870 została opracowana do takich modeli jak VW up!, VW Golf i Citroën C4 czy BMW serii 1 i serii 3. Gama produktów obejmuje początkowo 19 rozmiarów na felgi od 14 do 17 cali, o profilu od 45 do 65 i szerokości od 175 do 225 mm.

WinterContact TS 870 P jest z kolei następczynią modelu TS 850 P. Continental zastosował ulepszoną mieszankę Cool Chili i wykorzystał rowki Hydro Grooves. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo kierowcom, którzy używają szerszych opon, konstruktorzy odeszli od konwencjonalnego bieżnika w kształcie litery V. Zamiast tego, model WinterContact TS 870 P ma sztywniejszą konstrukcję z czterema dużymi obwodowymi rowkami biegnącymi pomiędzy rzędami klocków bieżnika. Oferuje to szereg korzyści, szczególnie na mokrej nawierzchni. Przekłada się bowiem na bardzo szybkie wypieranie wody z powierzchni styku opony z podłożem, co skutkuje lepszym prowadzeniem, krótszą drogęą hamowania i skuteczną ochroną przed akwaplanacją.

W porównaniu z poprzednikiem konstruktorzy uzyskali czteroprocentową poprawę w hamowaniu na mokrej nawierzchni i ośmioprocentową poprawę w zakresie akwaplanacji, bez pogorszenia innych osiągów. Na szczególną uwagę zasługuje pięcioprocentowa poprawa hamowania na lodzie, sześcioprocentowa poprawa prowadzenia na suchej nawierzchni i sześcioprocentowa poprawa prowadzenia na śniegu. Dwuprocentowa redukcja oporu toczenia idzie w parze z 16-procentowym wzrostem przebiegu.

Gama produktów obejmuje początkowo 52 rozmiary do samochodów osobowych i SUV-ów na felgi od 16 do 21 cali, o profilach od 35 do 65 i szerokości od 205 do 255 mm – wiele z nich z rantem ochronnym dla felgi i/lub oznaczeniem XL wskazującym na większą nośność. Opony mają homologację na prędkość do 270 km/h.

Tagi

Opony  Continental 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2