strona główna Wyposażenie Urządzenie mega macs X
2021-12-17, ostatnia aktualizacja 2021-12-17 06:00

Rewolucja w działaniu i komunikacji z pojazdem

Urządzenie mega macs X

Fot. Hella

Fot. Hella

Rewolucja w motoryzacji trwa w najlepsze, a samochody przechodzą obecnie swoją największą transformację. Konfiguracja dzisiejszych pojazdów nie kończy się na kolorze nadwozia i wystroju wnętrza .

Ogrom możliwości dają systemy telematyczne i odpowiednie aplikacje nimi sterujące. Użytkownik samochodu może wybrać, jakie funkcje oprócz jazdy auto może przejąć lub zapewnić, a warsztat powinien mieć możliwość wyboru zakresu diagnostyki i usług dodatkowych, które chce zaoferować swoim klientom. Realizując te założenia, Hella Gutmann Solutions całkowicie zrewolucjonizowała sposób diagnostyki i wymiany danych, tworząc mega macs X.

Z urządzeniem mega macs X warsztat może samodzielnie podejmować decyzje dotyczące modułów funkcyjnych i rodzaju danych potrzebnych do przeprowadzenia diagnozy. Dzięki różnym modułom oprogramowania mega macs X jest niezwykle elastycznym rozwiązaniem dla każdego warsztatu. Wybierając jeden spośród trzech modułów bazowych SDI, diagnosta decyduje, jaki zakres usług najlepiej odpowiada jego potrzebom. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, może w łatwy sposób zmodyfikować oprogramowanie i zwiększyć możliwości urządzenia. Elastyczność pod względem oprogramowania nie jest jedyną cechą mega macs X. Wolność wyboru przyświecała firmie Hella Gutmann w trakcie całego procesu jego tworzenia, dlatego również hardware oferuje maksymalną swobodę.

Cała logika mega macs X została skoncentrowana w kompaktowej, nowoczesnej obudowie, za to ekran stał się osobną, niezależną jednostką, którą warsztat może wybrać według własnego upodobania. Przemyślana koncepcja urządzenia zakłada całkowitą niezależność modułu hardware z kompletnym oprogramowaniem od dowolnego urządzenia sterującego bez względu na to, z jakim systemem wpółpracuje.

Urządzenie mega macs X jest nie tylko modułem komunikacji z samochodem, ale kompletnym, zaawansowanym komputerem diagnostycznym z procesorem i oprogramowaniem, któremu do połączenia wystarcza dowolna przeglądarka internetowa. Oznacza to, że mega macs X może współpracować z dowolnym laptopem, tabletem czy smartfonem wyposażonym w wifi i system operacyjny. Dodatkową swobodę użytkowania zapewnia indukcyjna podstawka ładująca. Zintegrowane protokoły diagnostyczne – w tym CAN FD i DoIP dla nowych modeli Škody, VW i Volvo, wbudowany cyber security management oraz automatyczne sprawdzanie przebiegu – uzupełniają szeroką gamę opcji diagnostycznych znanych z poprzednich generacji urządzeń mega macs.

Dla bardziej wymagających użytkowników mega macs X oferuje moduł SDI wzbogacony o pakiet informacji technicznych i serwisowych oraz opcjonalny multimetr dwukanałowy do pomiarów bezpośrednich. Mistrzowie diagnostyki mogą liczyć na dodatkowe wsparcie w postaci instrukcji napraw opartych na kodach błędów lub symptomach usterek, interaktywne schematy połączeń, nowe moduły oprogramowania informacyjnego ADAS & Lighting i E-Mobility, obejmujące pakiet informacji o systemach ADAS. Otrzymują również dodatkową wiedzę i możliwości diagnostyczne powiązane z systemami wysokonapięciowymi w samochodach hybrydowych i elektrycznych. W bliskiej przyszłości mega macs X zapewni również możliwość podłączenia bezprzewodowego oscyloskopu wraz z funkcją pomiarów wysokiego napięcia. Elastyczność w wyborze modułów SDI pozwala warsztatowi na dostosowanie urządzenia do potrzeb i możliwości bez generowania kosztów związanych z niewykorzystywaną częścią oprogramowania.

Praktycznym dodatkiem do systemu mega macs X jest opcjonalny tablet HGS z systemem Android, wyposażony w stację dokującą i odpowiednio dobrane funkcje. Zapewnia on najlepszą szybkość wyświetlania i obsługi systemu w dłuższej perspektywie. Wszystko to sprawia, że mega macs X jest wszechstronnym systemem diagnostycznym dającym maksymalną swobodę wyboru zarówno opcji diagnostycznych, jak i urządzenia, na którym można prowadzić diagnozę.Łukasz Żelazo
Kierownik ds. Wsparcia Sprzedaży Wyposażenia Warsztatowego Hella

Tagi

Diagnostyka 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2