strona główna Nowości rynkowe Nowe wiertła firmy Würth Polska
2022-01-05, ostatnia aktualizacja 2022-01-05 09:54

Nowe wiertła firmy Würth Polska

Fot. Würth Polska

Fot. Würth Polska

Würth Polska rozwija linię wierteł Smart Step z wierzchołkiem stopniowanym.

Dotychczasowa oferta wierteł do zwykłej stali została poszerzona o produkty z domieszką kobaltu HSCo Smart Step, przeznaczonych do obróbki stali nierdzewnej oraz wiertła stopniowe HSS Smart Step Deepcut do wiercenia głębokich otworów.

Wiertła do metalu HSCo DIN 338 Smart Step

Narzędzia o takiej konstrukcji i zastosowaniu są nowością na polskim rynku. Umożliwiają pracę szybszą od tej wykonywanej przy pomocy konwencjonalnych wierteł krętych. Produkty opracowane w technologii Smart Step (od 2,5 mm średnicy) pozwalają na tworzenie dokładnych, okrągłych otworów w materiałach takich jak stal nierdzewna (np. V2A, V4A), stal żaroodporna lub tytan. Poza tym można je stosować również przy konwencjonalnej stali o wytrzymałości do 1200 N/mm2, żeliwie, metalach nieżelaznych oraz twardym i miękkim drewnie.

Ich budowa umożliwia montaż w wiertarkach, wiertarko-wkrętarkach i wiertarkach stołowych. Stopniowany wierzchołek wiertła pozwala na rozpoczęcie wiercenia bez punktowania. Narzędzia z serii HSCo Smart Step sprawdzają się przy wykonywaniu otworów pod nity lub w okrągłym materiale czy rurach. Dostępne średnice wynoszą od 1 do 20 mm.

Wiertła stopniowe HSS Smart Step Deepcut

Umożliwiają wykonanie otworów o różnych średnicach za pomocą jednego narzędzia. Nie trzeba ich wymieniać, co znacząco skraca czas pracy. Wytrzymała powłoka i technologia Smart Step umożliwia wiertłom precyzyjne wykonywanie okrągłych otworów w blachach oraz elementach ze stali konwencjonalnej do 1300 N/mm2, żeliwa, aluminium, mosiądzu, brązu, pleksi, plastiku i drewna. Ich największym atutem jest możliwość wiercenia w materiałach do grubości 10 mm. Złożona, stopniowa konstrukcja pozwala pominąć wstępne nawiercenie dokonywane przy pomocy wierteł spiralnych. Jedno narzędzie łączy w sobie wiele średnic, które z każdym stopniem wiertła dodatkowo gratują otwór.

Nadają się do użycia we wkrętarkach akumulatorowych oraz wiertarkach ręcznych i kolumnowych. Wśród wierteł HSS Smart Step Deepcut znajduje się wersja specjalnie zaprojektowana do wykonywania wszystkich rozmiarów otworów rdzeniowych (średnica od 3,3 do 10,2 mm) do gwintów przelotowych M4–M12.

Tagi

Narzędzia  Würth  

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2