strona główna Aktualności Axalta ogłasza Samochodowy Kolor Roku 2022
2022-01-24, ostatnia aktualizacja 2022-01-24 15:41

Axalta ogłasza Samochodowy Kolor Roku 2022

Axalta

Firma Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA) ogłosiła Samochodowy Kolor Roku 2022. Royal Magenta, zwycięzca ósmej edycji Globalnego Samochodowego Koloru Roku, to wiśniowy odcień o majestatycznym ciemnym wykończeniu z akcentami merlot i garnet.

Royal Magenta to kolor przeznaczony dla pojazdów dowolnego typu, który kusi i przyciąga wzrok. Dodatkowo jest on niezwykle stylowy i funkcjonalny – łatwo wykrywalny przez radary stosowane w pojazdach autonomicznych różnej wielkości. Wyrafinowany kolor Royal Magenta jest wynikiem ogromnego doświadczenia firmy w zakresie dostarczania luksusowych produktów i lakierów dla producentów pojazdów oraz jest powiązany z preferencjami konsumentów do pojazdów o kolorach eleganckich o wyjątkowym, nietuzinkowym charakterze. Odcienie burgundu, fioletu i wiśni cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Royal Magenta zapewnia piękne, wielobarwne wykończenie przypominające drogocenny kamień.
„W tym roku opracowaliśmy kolor, który chociaż wygląda na skomplikowany, jest łatwy w aplikacji” – wyjaśnia Nancy Lockhart, Global Product Manager of Color Axalty. „Proces projektowania zaczęliśmy od barwienia lakierów wodorozcieńczalnych i stosowania różnych systemów warstwowych, aby uzyskać odpowiednią głębię i kolor. Efekt końcowy uzyskuje się poprzez standardową aplikację lakieru bazowego i bezbarwnego. Patrzy się na niego równie przyjemnie jak się go aplikuje”.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane